Fulham u je potrazi za zamjenom za Clinta Dempseyja koji bi uskoro trebao napustiti redove engleskog premijerligaša
Utakmica 1. kola Premierlige: Everton - Manchester United 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Belgijanac Marouane Fellaini u 57. minuti. Nikica Jelavić igrao do 86. minute, kada je izašao zbog lakše ozljede
Utakmice 1. kola engleskog prvenstva: Manchester City - Southampton 3:2, Wigan - Chelsea 0:2.  Pobjedu Cityju donio je Nasri deset minuta prije kraja utakmice. Chelsea 14. sezonu za redom bez poraza na otvaranju prvenstva
Rezultati 1. kola: Arsenal - Sunderland 0:0, Fulham - Norwich City 5:0, Queens Park Rangers - Swansea 0:5, Reading - Stoke City 1:1, West Bromwich - Liverpool 3:0, West Ham - Aston Villa 1:0
Kao i prošle sezone, na "Otoku" bi se najveća borba za naslov trebala voditi između gradskih rivala iz Manchestera, dok će svoju priliku iz drugoga reda vrebati Chelsea
Dojučerašnji kapetan Arsenala s "crvenim vragovima" je potpisao četverogodišnji ugovor prema kojem će zarađivati 250.000 funti tjedno čime s izjednačio s Wayneom Rooneyjem
Wenger je spreman prodati nizozemskog nogometaša za nešto više od 20 milijuna funti, budući da mu sljedeće sezone ističe ugovor te bi mogli ostati bez ikakve odštete
Predsjednici klubova, Florentino Perez i Daniel Levy, dogovorili su iznos i model isplate