Lošinj pobijedio Mune i obranio naslov prvaka

Subota, 31. svibnja 2014. 21:15 Napisao/la  SC

Utakmica 30. kola: Lošinj - Mune 4:2

Prva županijska liga, 26. kolo

LOŠINJ - MUNE 4:2 (2:1)

Igralište Čikat. Gledatelja: 200. Sudac: Pijevac (Delnice).

Strijelci: 1:0 Martuslović (2'), 2:0 Jerneić (23'), 2:1 Fićor (32'), 3:1 Viskić (54'), 3:2 Šneler (59'), 4:2 Jergović (83').

LOŠINJ: Chinchella, Baljak (od 68. Krnić), Pilčić, Smojver, Viskić, Gršković, Kauzlarić (od 85. Vidulić), Jergović, Martuslović, Jerneić, Babić.

MUNE: Muminović, Beni, Kalinić, Grbac, Stanić, Da. Ružić, Kamenar, K. Šneler, Fićor, Šokčić, Ćus.

Nogometaši Lošinja prvaci su Prve županijske lige! Lošinjani su utakmicu posljednjeg kola odradili u subotu i pobjedom protiv Muna pobjegli su Lokomotivi na nedostižna četiri boda.

Lošinj je poveo u 2. minuti golom Martuslovića, dok je u 25. minuti Josip Jerneić bio precizan iz slobodnog udarca. Činilo se da je tada već riješeno pitanje pobjednika, ali Mune se nisu lako predale.

U 32. minuti Fičor se najbolje snašao nakon kornera i pogodio za 1:2. Lošinj je propustio nekoliko prilika za treći gol, ali Viskić je bio precizan u 54. minuti nakon slobodnog udarca Babića.

Mune su uzvratile pet minuta kasnije, Šneler je sjajno pogodio s 25 metara. Mogli su gosti i izjednačiti, ali pokušaj Grbca zaustavila je vratnica.

Lošinj je priču zaključio sedam minuta prije kraja, nakon udarca iz kuta Jergović je pogodio za 4:2 i veliko slavlje Lošinja.

U ostalim utakmicama 30. kola odigranim u subotu Klana je pobijedila Goranin 2:1,  Rječina je bila uspješnija od Lovrana 1:0. U Prvoj A županijskoj ligi Rikard Benčić pobijedio je Mrkopalj 4:0.