Novak Đoković objasnio zbog čega je navijao za Hrvatsku

Petak, 10. siječnja 2025. 10:01 Napisao/la  SC
Novak Đoković  objasnio zbog čega je navijao za Hrvatsku

Novak Đoković u razgovoru za časopis GQ ovako je prokomentirao svoju nacionalnost:

- Ja sam pacifist i tako sam nastrojen prema svim nacijama u regiji. Tako je jer smo jednom bili ista zemlja. Obiltej moje majke je potpuno hrvatska. Rođena je u Beogradu, ali svi su Hrvati. S očeve strane? Crna Gora i Kosovo. Ja sam rođen u Srbiji i zato uvijek svih tretiram na isti način. Moje razmišljanje je da, ako smo nekad bili zajedno, kao jedna nacija, onda imamo mnogo kulturoloških sličnosti, običaja, tradicija, jezika. Zašto da se ne fokusiramo na te stvari, kazao je Đoković.

Novak ističe da je 2018. godine navijao za Hrvatsku na SP u nogometu što je izazvalo negativne reakcije u Srbiji.

- Osuđivali su me u mojoj zemlji zbog toga, čak i najviši politički zvaničnici. Što se mene tiče, stvar je vrlo jednostavna. Imam rodbinu iz Hrvatske, tako se osjećam duboko u srcu. Kako mogu navijati za nekoga tko je mnogo dalji od mene, a ne za onoga tko mi je susjed i s kojim imam brojne odnose, ne samo obiteljske, pita se Novak.

Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.