Južna Koreja pogotkom u 91. minuti protiv Portugala ušla u osminu finala

Petak, 02. prosinca 2022. 18:13 Napisao/la  SC

Opet je bilo dosta spornih sudačkih odluka zbog kojih su urugvajski igrači bezmalo fizički napali suce nakon utakmice

Hwan Hee-Chan odveo suigrače u osminu finala pogotkom u 91. minuti

Južna Koreja plasirala se u osminu finala zbog više postignutih pogodaka od Urugvaja nakon iznenađujuće pobjede protiv Portugala.

Korejci su prolaz osigurali pogotkom u 91. minuti, na kraju imaju isti broj bodova kao Urugvaj, istu gol-razliku, ali su postignuli dva pogotka više (4:4/2:2)

Ronaldo je igrao do 65. minute u utakmici koja za Portugal nije imala posebnu važnost.

Zanimljivo, Korejce s klupe  nije vodio kažnjeni izbornik Bento.

Urugvaj je ispao unatoč pobjedi protiv Gane, koja nije iskoristila kazneni udarac, urugvajski vratar Rochert obranio je Ayewu kazneni udarac.

Imali su Urugvajci šansi, opet je bilo dosta spornih sudačkih odluka zbog kojih su urugvajski igrači bezmalo fizički napali suce nakon utakmice.

Posebno je bio sporan potencijalni prekršaj nad Cavanijem u kaznenom prostoru, VAR se nije uključio.

Skupina H, 3. kolo: Južna Koreja - Portugal 2:1 (Young-Gwon 27, Hee-Chan 90+1/Horta 5),Gana - Urugvaj 0:2 (Arrascaeta 26, 32)