Svjetski prvaci napunili mrežu Australije u prvoj utakmici

Utorak, 22. studenog 2022. 22:00 Napisao/la  SC

Francuska je autoritativno počela natjecanje, svjetski prvaci pobijedili su Australiju rezultatom 4:1.

Goodwin je iz blizine zakucao loptu u mrežu iznad Llorisa u 9. minuti, Australci su na kraju povezane akcije šokirali Francuze na kraju dana koji je obilovao iznenađenjima.

Francuzi su ipak prejaki za Australce, brzo su Francuzi preokrenuli rezultat i na odmor otišli s prednošću.

U drugom dijelu australski igrači mogli su jedino brojati minute do kraja utakmice koja je prema prilikama mogla završiti katastrofalnim porazom, samo Mbappe nije iskoristio tri vrlo izgledne prilike.

Koliko je Francuska bez nekoliko stožernih igrača (Benzema, Pogba, Nkunku, Kante...) stvarno jaka pokazat će utakmica protiv Danske.

FRANCUSKA: Lloris, Pavard (89 Kounde), Upamecano, Konate, L. Hernandez (13 T. Hernández), Tchouameni (76 Fofana), Rabiot, Griezmann, Mbappe, Dembele (77 Coman), Giroud (89 Thuram)

AUSTRALIJA: Ryan, Atkinson (85 Degenek), Souttar, Rowles, Behich, Mooy, Leckie, Irvine (85 Baccus), McGree (73 Mabil), Goodwin (73 Kuol), Duke (56 Cumming)

Skupina D, 1. kolo: Francuska - Australija 4:1 (Rabiot 27, Giroud 31, 71, Mbappe 68/Goodwin 9)