Hrvatske rukometašice pobijedile Češku nakon šokantnog poraza u Rijeci

Nedjelja, 10. listopada 2021. 19:41 Napisao/la  SC

Češka održavala minimalnu prednost do 40. minute, kada je Hrvatska stekla prednost koju više nije ispustila

Nakon što su Kraljice šoka svih šokirale porazom od Ukrajine na Zametu, u drugom kolu pobijedile su Češku i vratile osmjehe na lica u nastavku kvalifikacija za plasman na EP 2022. godine.

Hrvatska rukometašice pobijedile (26:24) su Češku u Zlinu, utakmicu je obilježila visoka natjecateljska tenzija, objema je reprezentacijama nakon poraza u prvom kolu ishod utakmice bio praktično presudan.

Velika nervoza osjetila se u završnici, kada je pod pritiskom zakazala realizacija.

Na kraju je kao i uvijek presudila čvršća igra u obrani, Tea Pijević zaključila je utakmicu obranom zicera.

Nenad Šoštarić je iz riječkog tima izostavio Jerčinovićku, igrala je Gudelj, nije dobro počelo, Češku je povela 8:4...

Uhvatile su hrvatske igračice priključak da bi Čehinje novom serijom stekle pet pogodaka prednosti (14:9).

Šoštarić je promijenio obranu (6/0), koja je počela bolje djelovati, vratila se hrvatska ekipa u utakmicu serijom 5:0 prije odmora.

Češka je održavala minimalnu prednost do 40. minute, kada je Hrvatska povela, tri pogotka raspoložene Blaževićke preokrenule su utakmicu, Hrvatska je stekla prednost koju više nije ispustila.

ČEŠKA: Kudlačkova (6), Mučkova (5); Knedlikova, Manakova, Kordovska 1, Hurichova 2, Satkova 1, Francikova 1, Striskova, Stellnerova, Frankova, Zahova, Kovarova 1, Jarebkova 11 (5), Holanova, Mala 7. Izbornik Jan Basny

HRVATSKA: Pijević (14+2), Kapitanović, Bešen; P, Posavec, Krsnik 6, Mičijević 5, Milosavljević, L. Kalaus 3 (2), D. Kalaus, Ježić 2, Šimara, Lisjak, Dežić 3, Debelić 1, Gudelj, Blažević 6 (2). Izbornik Nenad Šoštarić

Utakmica 2. kola: Češka - Hrvatska 24:26, Ukrajina - Francuska 25:28

Poredak: Francuska 4, Hrvatska i Ukrajina 2, Češka 0