EP rukometašica: Hrvatska poražena od Švedske, kompromitiran put do polufinala

Ponedjeljak, 08. prosinca 2014. 21:56 Napisao/la  SC

Susret 1. kola: Hrvatska - Švedska 28:30 (17:17)

Europsko prvenstvo rukometašica - skupina C, 1. kolo

HRVATSKA - ŠVEDSKA 28:30 (17:17)

Arena Varaždin. Gledatelja 2.000

Suci: Evgenij Zotin i Nikolaj Volodkov (oba Rusija)

HRVATSKA: Žderič (7 obrana), Jelčić (9 obrana), Tatari 2, Benko, Grubišić, Gaće 1, Mičijević, Horvat 3, Elez 3, Penezić 6 (1), Ježić 3, Zebić 6 (2), Milanović-Litre 3, Džono, Marić 1, Bašić

ŠVEDSKA: Bundsen, Idehn (11 obrana), Agren 2, Fogelstrom 2, Blohm 1, Roberts, Sand, Ahlm 1, Torstenson 2, Gullden 7 (3), Helleberg 2, Hagman, Jacobsen 2, Oden 5, Alm 3, Johansson 3

Sedmerci: Hrvatska 3 (3) Švedska 3 (3)

Isključenja: Hrvatska 6 minuta Švedska 8 minuta

Loše su hrvatske rukometne reprezentativke otvorile nastup na Europskom prvenstvu. Domaći parket u Varaždinu stvorio je pritisak s kojim se izabranice Vladimira Canjuge nisu mogle nositi na otvaranju turnira. Cilj zvan polufinale Eura sada je još dalje, uostalom, vrlo je upitno da će Hrvatska uspijeti izboriti drugi krug natjecanja iako u njega prolaze čak tri prvoplasirane momčadi iz svake skupine.

Obrambeno, odigrana je jako loša utakmica, pa se učinak najboljih, Andreje Penezić i Maje Zebić kao i vratarske obrane dvojca Žderić - Jelčić neće upamtiti.

Skupina C, 1. kolo
Hrvatska - Švedska 28:30
Nizozemska - Njemačka 29:26
Poredak: Nizozemska i Švedska 2, Hrvatska i Njemačka bez boda

U prvih deset minuta igralo se u ritmu gol za gol nakon ćega Šveđanke golom Oden prvi puta odlaze na dva pogotka prednosti. Hrvatska je reprezentacija samo dvaput u tijeku utakmice bila u vodstvu, bilo je to prvi puta kod početnih 2:3. Iako je napadački, učinkom Penezić bila prikrivena obrambena nemoć, to se nije moglo sakriti u nastavku susreta. Oden je je u 22. minuti zabila za 13:10, no do poluvremena se hrvatske rukometašice vraćaju u egal.

Završnica prvog dijela bila je najbolji period u igri domaćih rukometašica. Nastavak je donio i drugo, ujedno i posljednje vodstvo naših golom Maje Zebić, nakon čega ponovno dolaze problemi. Šveđanke na isteku 40. minute rade seriju 3:0 za vodstvo 22:19, naše se uspijevaju vratiti golom Katarine Ježić na 25:25, no završnica utakmice ponovno pripada gošćama. Serijom 5:1 odlaze na 30:26, što je golovima kapetanice Tatari odnosno Žane Marić do kraja samo kozmetički uljepšano,

U srijedu od 20.15 sati Hrvatska će ukrstiti koplja s Njemačkom, dok u petak rukometašice igraju protiv Nizozemki.