Liga prvaka: PPD Zagreb nakon drame slavio protiv Celja, Mandalinić donio potrebnu razliku

Četvrtak, 09. ožujka 2017. 21:05 Napisao/la  SC

Utakmica 14. kola: PPD Zagreb - Celje Pivovarna Laško 23:21

Liga prvak – 14. kolo

PPD Zagreb – Celje Pivovarna Laško 23:21 (13:10)

Arena centar Zagreb.

Suci: Gousko i Repkin (oba Bjelorusija)

PPD ZAGREB: Mrakovčić, Kontrec, Vori 2, Stevanović, Cingesar 1, Marković, Skok 1, Horvat 5 (2), Šušnja, J. Valčić 1, Jotić, T. Valčić, Mandalinić 5, Miklavčić 3, Markoski, Pavlović 5

CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Lesjak, Malus, Babarskas, Janc 5 (1), Razgor 1, Marguč 3 (2), Grošelj, Poteko 1, Gajić, Zarabec 1, Kodrin, Mačkovšek 6, Mlakar, Dobaj, Žvižej 2, Bećiri

Rukometaši PPD Zagreba u posljednjem kolu natjecanja po skupinama pobijedili su momčad Celje Pivovarna Laško 23:21.

Rezultat s dva pogotka prednosti donosi prednost u odnosu na slovensku momčad u međusobnim ogledima, te osigurava Zagrebašima prolazak u daljnje natjecanje.

Susret je započeo u znaku domaćina koji su u 10. minuti imali prednost 3:1, te su istu održavali do kraja poluvremena koje je završilo 13:10.

Početak drugog dijela donio je seriju 4:0 za PPD, a do 44. minute domaći rukometaši imaju velikih 21:13.

Tada dolazi do neobjašnjivog pada u igri Zagrebaša koji do 55. minute ne postižu više ni pogodak, Celjani rade seriju 7:0 i imaju obećavajući rezultat 21:20.

Ipak Stipe Mandalinić s dva uzastopna pogotka donosi prednost koja PPD-u osigurava prolazak u osminu finala Lige prvaka.