EP Italija prvenstvo počela uvjerljivom pobjedom protiv Turske

Petak, 11. lipnja 2021. 22:53 Napisao/la  SC

Čim se dogodio prvi talijanski pogodak, bilo je samo pitanje koliko će Italija postići pogodaka u utakmici odigranoj na Olimpicu

Talijanska reprezentacija ostvarila je pobjedu u prvoj utakmici Europskog prvenstva, momčad Roberta Mancinija napunila je mrežu turske reprezentacije u drugom poluvremenu utakmice odigrane na Olimpicu.

Turska se reprezentacije predstavila kao momčad koja je igrala utakmicu dok nije primila prvi pogodak.

Čim se dogodio prvi talijanski pogodak, bilo je samo pitanje koliko će Italija postići pogodaka.

U prvom dijelu pogodaka nije bilo iako je Turska stalno boravila u svojoj trećini.

U 21. minuti Insigne je ubacio iz kuta, Chiellini je glavom loptu uputio pod prečku, Cakır je sjajno reagirao.

Talijani unatoč velikim pritisku ništa osim toga konkretno nisu napravili osim što su nekoliko puta tražili kaznene udarce.

Kaznenom udarcu najbliži su bili u 44. minuti, kada je Insigne je centrirao, lopta je pogodila Yokuslua u ruku.

U 53. minuti Gerardi se uspio probiti desnom stranom kaznenog prostora, snažno je uputio loptu u sredinu, nespretno je Demirel reagirao i skrenuo loptu mrežu - 0:1.

Od toga trenutka nestalo je natjecateljskih tenzija, Turska ni po čemu nije mogla parirati Italiji.

U 66. minuti Spinazzola je nezgodno uputio loptu prema vratima, Cakir je uspio odbiti loptu na nogu Immobileu koji nije pogriješio - 0:2.

U 79. minuti Cakir je pogrešno nogom loptu dodao Talijanima, uslijedila je brza reakcija na nepostavljenu tursku obranu, nakon povezane izmjene Insigne je ostao u kaznenom prostoru otvorenoj poziciji s lijeve strane, precizno je pogodio suprotni kut - 0:3.

Imali su Talijani još nekoliko (polu)prilika, Spinazzola (55) je bio u najboljoj poziciji, Cakir je obrani udarac iskosa slijeva.

Yilmaz u sudačkoj nadoknadi nije stigao iskoristiti jedinu tursku priliku, Chiellini je pravodobno uklizao.

TURSKA: Cakır, Çelik, Demiral, Söyüncü, Meras, Yokuslu (65 Kahveci), Tufan (64 Ayhan), Çalhanoglu, Yazıcı (46 Under), Karaman (76 Dervisoglu), B. Yılmaz

ITALIJA: Donnarumma, Florenzi (46 Di Lorenzo), Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Locatelli (73 Cristante), Berardi (85 Bernardeschi), Immobile (81 Belotti), Insigne (81 Chiesa)

Skupina A, 1. kolo: Turska - Italija 0:3 (Demiral 53-ag, Immobile 66, Insigne 79)