Prijateljska utakmica: Srbija uvjerljivo pobijedila Cipar u gostima, Tadić dvostruki strijelac

Srijeda, 06. veljače 2013. 19:21 Napisao/la  SC

Prijateljska utakmica: Cipar - Srbija 1:3 (Makridis 19/Tadić 33, Tadić 47, Basta 70)

PRIJATELJSKA UTAKMICA

CIPAR - SRBIJA 1:3

GSP Stadion. Gledatelja: 10.000

Strijelci: 1:0 Makridis (19), 1:1 Tadic (33), 1:2 Tadić (47), 1:3 Basta (70)

Srbija: Stojković - Ivanović, Tomović, Nastasić, Kolarov - Tošić, Tadić, Kuzmanović, Petrović - Đuričić, Đurđić

Reprezentacija Srbije slavila je s 3:1 u prijateljskoj utakmici na Cipru. Golove za momčad Siniše Mihajlovića zabili su dvostruki strijelac Tadić i Dušan Basta.

Belgija je pobijedila Slovačku u posljednjim trenucima utakmice pogotkom Driesa Mertensa. Belgijanci su poveli golom Edena Hazarda iz jedanaesterca u desetoj minuti. Rezultat se nije mjenjao sve do 87. minute kada Richard Lasik izjednačava, no samo četiri minute poslije Mertens postavlja konačan rezultat od 2:1

BELGIJA: Gillet, Alderweireld, van Buyten, Lombaerts (62' Van Damme), Vertonghen, Witsel, De Bruyne (62' Mertens), Dembélé, Mirallas (46' Nainggolan, 78' Buffel), Hazard, Benteke (46' Lukaku).

SLOVAČKA: Kuciak, Švento (46' Pauschek), Škrtel, Durica, Hubocan (77' Lasik), Kucka, Pecovský, Hamšík, Sapara, Stoch (61' Mak), Vittek (16' Duris)

Wales je kod kuće pobijedio Austriju rezultatom 2:1. Odličnu je utakmicu odigrao Gareth Bale upisavši pogodak i asistenciju. Zabio je u 21. minuti, a zatim u 52. poslao odličnu loptu koju glavom u mrežu šalje Sam Vokes. Austrijanci su do kraja uspjeli smanjiti zaostatak pogotkom Marca Janka..

WALES: Myhill; Matthews (73' Gunter), Davies, Ricketts, Williams; Ledley, Allen, Collison (84' Church), Vaughan (46' King), Bale (60' Robson-Kanu); Bellamy (46' Vokes).

AUSTRIJA: Almer: Pogatetz, Ivanshitz (62' Junuzović), Arnautović, Alaba; Weimann (62' Jantscher), Suttner (88' Schiemer), Prodl, Klein, Kavlak (75' Leitgeb); Janko.

Snage su u Aberdeenu odmjerili Škotska i Estonija. Domaćini su upisali osmu domaću pobjedu zaredom, a jedini pogodak za Škote postigao je u 39. minuti Charlie Mulgrew nakon asistencije Charlieja Adamsa. Do kraja utakmice nijedna ekipa nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti protivniku.

ŠKOTSKA: McGregor, Hutton, Mulgrew, Berra, Webster, Adam (61' McArthur), Maloney (46' Rhodes), Brown (62' Morrison), Burke (46' Snodgrass), Naismith (75' Commons), Fletcher (67' Miller)

ESTONIJA: S. Pareiko, Jääger, Morozov, Klavan, Teniste, Mosnikov, Vassiljev, Puri (59' Purje), Oper (47' Ahjupera), Kink (58' Luts), Ojamaa (73' Kams)