Švedska pobijedila Italiju

Petak, 10. studenog 2017. 22:58 Napisao/la  SC

Johansson osigurao prednost uoči uzvrata

Šveđani zasluženo slavili protiv Italije

Švedska je u prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija pobijedila Italiju rezultatom 1:0.

U 61. minuti Jakob Johansson uputio je loptu prema vratima, loptu je u vlastitu mrežu skrenuo De Rossi - 1:0.

Deset minuta kasnije Darmian pogodio stativu, što je je bila najbolja prilika za izjednačenje.

Švedska je do kraja izdržala pritisak i sačuvala prednost na veliku radost Zlatana Ibrahimovića, koji je gledao utakmicu iz lože.

Do pogotka obje su momčadi igrale oprezno.

Uzvratna utakmica igra se na San Siru u ponedjeljak.

ŠVEDSKA: R Olsen, Krafth (Svensson 83), Granqvist, Lindelof, Augustinsson, Claesson, Ekdal (Johanssen 57), Larsson, Forsberg, Berg (Thelin 74), Toivonen

ITALIJA: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Candreva, Parolo, De Rossi, Verratti (Insigne 76), Darmian, Immobile, Belotti (Eder 65)

Prva utakmica dodatnih kvalifikacija za plasman na SP 2018: Švedska -  Italija 1:0 (Johansson 61)