SP 2018 Englezima se osmjehnula sreća, Kolumbija ispala nakon izvođenja jedanaesteraca

Utorak, 03. srpnja 2018. 22:54 Napisao/la  SC
Englezi u četvrtfinalu

Engleska se plasirala u četvrtfinale nakon boljega (4:3) izvođenja jedanaesteraca od Kolumbije.

Otprilike sat vremena ujednačeno bezopasne i naglašeno nervozne igre prekinuo je neobični prekršaj za kazneni udarac.

U 56. minuti Carlos Sánchez vukao je Kanea nekoliko metara prije nego što ga je srušio taman kada je lopta letjela prema njemu nakon ubačaja iz kuta.

Sudac Geiger pokazao je na bijelu točku uz žestoke proteste kolumbijskih igrača, nervoza je dosegnula vrhunac.

Kane je postigao šesti pogodak, a Kolumbija ubacila u petu brzinu.

Sve zanimljivo na utakmici dogodilo se u idućih dvadesetak minuta.

Pritisnuli su Kolumbijci sirovom snagom, inače vrlo čvrsti Englezi jednostavno su ustuknuli.

Dramatična završnica regularnog dijela završena je pogotkom kolumbijskog stopera Mine u 93. minuti, koji je glavom loptu od trave poslao u mrežu nakon ubačaja iz kuta.

Stoper Barcelone postigao je treći pogodak u Rusiji i osigurao Kolumbiji produžetke.

U produžecima se opet igralo kao u prvih sat vremena.

Dosadno čak i za navijače obiju momčadi.

James Rodiguez nije igrao zbog ozljede.

KOLUMBIJA: Ospina, Mojica, D. Sánchez, Mina, Arias (116 Zapata), Lerma (61 Bacca), C. Sánchez (79 Uribe), Barrios, Quintero (88 Muriel), Cuadrado, Falcao

ENGLESKA: Pickford, Maguire, Stones, Walker (113 Rashford), Henderson, Young (102 Rose), Lingard, Alli (81 Dier), Trippier, Kane, Sterling (88 Vardy)

Utakmica osmine finala: Kolumbija - Engleska 3:4, nakon jedanaesteraca (1:1) (Mina 90+3/Kane 57-11m)

Strijelci iz jedanaesteraca: Falcao 2:1, Kane 2:2, Cuadrado 2:1, Rashford 2:2, Muriel 3:2, Henderson - Ospina brani, Uribe - vratnica, Trippier 3:3, Bacca - Pickford brani, Dier 3:4