Europska liga: Manchester United ostao bez pobjede dvama autogolovima

Četvrtak, 13. travnja 2023. 23:00 Napisao/la  SC

Josip Brekalo igrao do 85. minute u pobjedi Fiorentine, koja je praktično osigurala plasman u polufinale Konferencijske lige

De Geu dvaput svladali suigrači

Sevilla je izbjegnula poraz na Old Traffordu na rijetko viđeni način nakon što je Manchester United vodio 2:0 do 85. minuti.

Tada je Navas prošao desnom stranom, ubacio prema sredini, Malacia je skrenuo loptu u mrežu uz prvu vratnicu.

U sudačkoj nadoknadi En Nesyri je visoko skočio u kaznenom prostoru, glavom je loptu poslao u Maguirevu glavu, lopta se od glave kapetana Manchester Uniteda odbila kao od stative i završila u mreži.

Dvama autogolovima Sevilla je ostvarila pozitivan rezultat nakon što je Manchester United dominirao većim dijelom utakmice, do 85. minute u zraku se osjećao treći pogodak u mreži Seville, a onda je uslijedio neviđeni preokret.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu na Old Traffordu.

U ostalim utakmice gosti su također ostvarili aktivne rezultate, uzvrati će biti vrlo zanimljivi.

Roma je u minimalnom zaostatku nakon prve utakmice između ostalog zbog toga što Pellegrini u 43. minuti nije iskoristio kazneni udarac.

Prve utakmice četvrtfinala Europske lige: Feyenoord - Roma 1:0 (Wieffer 53), Juventus - Sporting 1:0 (Gatti 73), Leverkusen - Union Saint Gilloise 1:1 (Wirtz 83/Boniface 51), Manchester United - Sevilla 2:2 (Sabitzer 14, 21/Malacia 85-ag, Maguire 90+2-ag)

Josip Brekalo igrao je do 85. minute u pobjedi Fiorentine, koja je jedina praktično osigurala plasman u polufinale.

Antonio Milić odigrao je cijelu utakmicu za Lech.

Prve utakmice četvrfinala Konferencijske lige: Gent - West Ham 1:1 (Cuypers 57/Ings 45+3), Anderlecht - AZ Alkmaar 2:0 (Murillo 22, Ashimeru 70), Basel -  Nice 2:2 (Amdouni 26, 71/Moffi 38, 45+1), Lech - Fiorentina 1:4 (Velde 20/Cabral 4, Gonzalez 41, Bonaventura 58, Ikone 63)