Prijateljske utakmice: Messi i Ronaldo razočarali na Old Traffordu, Kroos presudio Španjolcima

Utorak, 18. studenog 2014. 23:16 Napisao/la  SC

Prijateljske utakmice:  Italija - Albanija 1:0, Portugal - Argentina 1:0, Španjolska - Njemačka 0:1,  Škotska - Engleska 0:3

Leo Messi i Cristiano Ronaldo malo su toga pokazali gledateljima na Old Traffordu, koji su očekivali nogometni spektakl, a dobili relativno dosadnu utakmicu bez pretjeranog naboja. Messi i Ronaldo odigrali su prvo poluvrijeme utakmice pobjednika koje je pogotkom u 90. minuti odlučio Guerreiro. Argentina je djelovala bolje, što je očekivano s obzirom na veći fond kvalitetnih igrača. Od momčadi u kojoj na klupi sjedi jedan Tevez očekivalo se više.

Engleska je pregazila Škotsku u prijateljskoj utakmici koja nikada nije prijateljska kada igraju ove dvije reprezentacije, Rooney je dvama pogocima osigurao prestižnu pobjedu. Italija je pobijedila Albaniju u potpuno izmijenjenom sastavu u odnosu na utakmicu protiv Hrvatske, a Njemačka je u pričuvnom sastavu pobijedila Španjolsku pogotkom igrača Real Madrida (Kroos) u 89. minuti.

Svojevrsno iznenađenje večeri priredila je reprezentacija Republike Irske uvjerljivom pobjedom protiv SAD-a.

Prijateljske utakmice: Rumunjska - Danska 2:0 (Keseru 52, 57), Mađarska - Rusija 1:2 (Nikolic 86/Ignashevich 49, Kerzhakov 80), Italija - Albanija 1:0 (Okaka 82), Poljska - Švicarska 2:2 (Jedrzejczyk 45+1, Milik 61/Drmic 4, Frei 87), Portugal - Argentina 1:0 (Guerreiro 90), Rep. Irska - SAD 4:1 (Pilkington 8, Brady 56, 88, McClean 82/Diskerud 39), Španjolska - Njemačka 0:1 (Kroos 89), Francuska - Švedska 1:0 (Varane 83), Škotska - Engleska 0:3 (Oxlade-Chamberlain 32, Rooney 47, 85)