PRIJATELJSKE UTAKMICE

Španjolci pobijedili Urugvaj, Engleska - Brazil 2:1

Srijeda, 06. veljače 2013. 21:31 Napisao/la  SC

Aktualni svjetski i europski prvaci nadigrali su aktualne južnoameričke prvake i dokazali da nemaju premca na planetu nogomet

Njemačka je u drugom dijela pokazala tko je gazda na Stade de Franceu. U 51. minuti Höwedes je oteo loptu i proigrao Mullera, koji ne griješi. U 74. minuti proradila je madridska veza Ozil – Khedira, sjajna dubinska lopta i rutinski završetak akcije za 2:1 i još jedan udarac za francusku taštinu.

FRANCUSKA: Lloris, Sakho, Koscielny (46 Rami), Evra, Sagna, Matuidi (46 Capoue), Sissoko (80 Giroud), Cabaye, Ribéry, Benzema, Valbuena (86 Menez)

NJEMAČKA: Adler, Mertesacker, Höwedes, Lahm, Hummels, Özil, Khedira, Müller (89 Bender), Gündogan, Podolski (68 Schürrle) Gomez (57 Kroos)

Premda je susret Švedske i Argentine u Solni najavljen kao sudar dvojice nogometnih čarobnjaka, Zlatana Ibrahimovića i Lea Messija, ni jedan ni drugi nisu se upisali u strijelce. Pobjedu iz Švedske ipak nosi Argentina, koja je već u prvoj polovici prvog poluvremena došla do velike prednosti. Argentinci su savršeno otvorili utakmicu i već u trećoj minuti nakon udarca Gonzala Higuaina loptu je u vlastitu mrežu skrenuo Lustig. Šveđani su u 18. minuti izjednačili, Jonas Olsson je udarac iz kuta glavom pretvorio u pogodak, no sljedećih se pet minuta pokazalo ključnim. Već u sljedećem napadu Di Maria je asistencijom pronašao Sergija Aguera, a ovaj vratio prednost Argentini, da bi u 23. minuti nakon odbijena Messijeva udarca na loptu natrčao Higuain i povisio na 3:1.

Mogli su Argentinci do odmora i povećati svoju prednost, a i u nastavku, jer je u 56. minuti Messijev udarac s crte očistio Isaksson, a odmah zatim sjajnu priliku promašio je i Aguero. Na kraju, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade domaćini su ipak ublažili poraz lijepim slobodnim udarcem Rasmusa Elma s oko 30 metara.

ŠVEDSKA: Isaksson, Lustig (63' Elm), Jonas Olsson, Granqvist, Martin Olsson, Larsson, Svensson (61' Johansson), Kallstrom (77' Wernbloom), Kačaniklić (77' Durmaz), Ibrahimović (46' Ranegie), Hysen

ARGENTINA: Romero, Garay (87' Coloccini), Campagnaro, Zabaleta (62' Ansaldi), Federico Fernandez, Gago (69' Banega), Di Maria (46' Montillo), Mascherano, Higuain (90' Di Santo), Messi, Aguero (76' Lavezzi)

Pogocima Rooneyja (26) i Lamparda (60) Engleska je na Wembleyju pobijedila Brazil i opravdala status nogometne velesile u prijateljskim utakmicama. U utakmicama na velikim natjecanjima Engleska odavno nije ostvarila značajan rezultat.

S druge strane domaćin SP-a 2014. godine nastavlja pripreme za prvenstvo koje ne smije izgubiti. Upregnuto je sve najbolje što je Brazil imao, od Scolarija na klupi do Ronaldihna na terenu. Pitanje je koliko to danas vrijedi, Ronaldinho je bio nezamjetan.

ENGLESKA: Hart, Cole (45 Baines), Smalling, Johnson, Cahill, Cleverley (45 Lampard), Gerrard, Wilshere, Rooney, Walcott (76 Lennon), Welbeck (61 Milner)

BRAZIL: César, Dani Alves, David Luiz (79 Miranda), Dante, Adriano (70 Filipe Luis), Ronaldinho (46 Moura), Ramires (45 Arouka), Paulinho (62 Jean), Luis Fabiano (46 Fred), Oscar, Neymar

Talijani su ostali dosljedni tradiciji i poravnali rezultat u sudačkoj nadoknadi. Pomlađena reprezentacija Nizozemske iskazala je zavidan, ali još uvijek ne onakav potencijal koji ima najbolja reprezentacija. Čini se da najbolji nizozemski igrači ipak nisu igrali protiv Italije, koja prijateljske utakmice shvaća kao odrađivanje posla.

NIZOZEMSKA: Krul, Janmaat (85 van Rhijn), de Vrij, Indi, Blind, Clasie (46 De Guzmán), Maher, Strootman, Lens, John (60 Kuyt), van Persie (46 Robben)

ITALIJA: Buffon, Astori, Abate, Barzagli (74 Ranocchia), Santon, De Rossi (61 Verratti), Montolivo, Pirlo (46 Florenzi), Candreva (46 Diamanti), El Shaarawy (71 Gilardino), Balotelli (61 Osvaldo)

Reprezentacija Španjolske pobijedila je u prijateljskoj utakmici Urugvaj rezultatom 3:1. Aktualni svjetski i europski prvaci nadigrali su aktualne južnoameričke prvake i dokazali da nemaju premca na planetu nogomet.

Kao i inače kada igraju Španjolci, pitanje pobjednika bilo je riješeno prije nego što je utakmica počela. Jedino se nije znalo kojim će rezultatom utakmica završiti.

Utakmica je odigrana u Dohi gdje se održavaju sastanci radnih skupina FIFA-e.

ŠPANJOLSKA: Valdés, Azpilicueta, Ramos, Puyol (Pique), Jordi Alba (Monreal), Busquets, Cazorla (M. Suarez), Iniesta (Isco), Pedro (Negredo), Fabregas, Mata (Villa)

URUGVAJ: Muslera, Pereira, Lugano, Godín, Cáceres, González (Aquiregaray), Diego Pérez (Rios), Lodeiro (Gargano), Rodríguez (Castro), Cavani (Forlan), Suárez

Prijateljske utakmice: Španjolska – Urugvaj 3:1 (Fabregas 16, Pedro 51, 75/Rodriquez 31), Švedska – Argentina 2:3 (Jonas Olsson 18, Rasmus Elm 90+5/Lustig 3-ag, Aguero 19, Higuain 23), Engleska – Brazil 2:1 (Rooney 26, Lampard 60/ Fred 48), Nizozemska – Italija 1:1 (Lens 33/ Verratti 90+1), Francuska – Njemačka 1:2 (Valbuena 44/Muller 51, Khedira 74)