MLS: Los Angeles FC postao prvak, Gareth Bale izjednačio u 128. minuti

Nedjelja, 06. studenog 2022. 09:31 Napisao/la  SC

Los Angeles FC osvojio je naslov prvaka MLS-a nakon što je finalu pobijedio Philadelphiju na jedanaesterce, utakmica je nakon produžeaka završila 3:3.

Gareth Bale postao je zvijezda večeri na stadionu Banc of California, velški reprezentativac izjednačio je rezultat na 3:3 u 128. minuti drugoga produžetka nakon što je Elliott u 124. minuti postigao treći pogodak za Philadelphiju.

Zanimljivo, igrači Philadelphije nisu uspjeli postići ni jedan pogodak iz jedanaesteraca, Los Angeles FC je postigao tri pogotka iz četiri pokušaja.

Bale je u igru ušao u 97. minuti umjesto najveće zvijezde Los Angelesa, Meksikanca Carlosa Vele.

Finale: Los Angelse FC - Philadelphia 6:3 (3:3), nakon jedanaesteraca (Acosta 28, Murillo 83, Bale 128/Gazdag 59, Elliott 85, 124)