Luiz Felipe Scolari, izbornik brazilske reprezentacije, zadovoljan je ždrijebom koji je Brazilu donio Hrvatsku, Kamerun i Meksiko. Peterostruki svjetski prvaci bili bi favoriti za prolaz u drugi krug bez obzira na ždrijeb.
- Zadovoljan sam ždrijebom. Ali morat ćemo obratiti posebnu pažnju na prvu fazu natjecanja, rekao je Luiz Felipe Scolari.
- Ne razmišljam o drugom krugu. Zadovoljan sam s rasporedom utakmica. Očekuje nas klasik protiv Meksika, dodao je Scolari.
- Otvaramo protiv europske momčadi i to je ono što sam htio. Dobro je da prvo igramo protiv europske reprezentacije jer neće biti spremni igrati u našoj zemlji. Napredovat će kako turnir bude odmicao, zaključio je Luiz Felipe Scolari.
Carlos Alberto Parreira, Scolarijev pomoćnik, oprezan je u ocjeni prve utakmice.
- Svjetsko prvenstvo počinje u trenutku kada znate protiv koga igrate, dakle počinje sada. Prva utakmica donosi veliki pritisak, moramo pobijediti u prvoj utakmici i onda ćemo biti na putu za dalje, ustvrdio je Parreira.