Talijanski kup: Siena ispratila Torino s dva pogotka i velikim pljuskom, Reggina izbacila Chievo

Srijeda, 28. studenog 2012. 23:32 Napisao/la  SC

Rezultati 4. kola talijanskog nogometnog  kupa: Chievo - Reggina 0:1, Atalanta - Cesena 3:1, Bologna - Livorno 1:0, Siena - Torino 2:0, Fiorentina - Juve Stabia 2:0

Talijanski nogometni kup

SIENA - TORINO 2:0

Stadion "Artemio Franchi" Gledatelja:1000

Sudac: Nasca

Strijelci: 1:0 Ze Eduardo Love (46'), 2:0 Reginaldo (77')

Žuti kartoni: Rosina (Siena), Brighi, Di Cesare (Torino)

SIENA: Campagnolo (22' Farelli), Dellafiore, Felipe, Del Grosso, Contini, Rodriguez (61' Coppola), Mannini, D' Agostino, Rosina, Reginaldo, Ze' Eduardo Love (74 Verre).

TORINO: Lys Gomis, Damian, Masiello, Guillermo Rodriguez, Di Cesare, Birsa (81' Suciu'), Stevanović (61' Verdi), Vives, Brighi, Sansone (61 Meggiorini), Sgrigna.

Pljusak kakav se rijetko viđa pogodio je Sienu pa ne treba čuditi mala posjeta u jedinom sudaru prvoligaša u ovoj fazi talijanskog Kupa. Siena je dočekala Torino i ispratila ga sa dva pogotka u mreži. Prvi je djelo Ze Eduardo Lovea u prvoj minuti nastavka, kada je sa nekoliko metara pogodio lijevi donji kut Gomisova gola.

Sve dvojbe oko plasmana u osminu finala otklonio je Reginaldo u 77. minuti. Kontru je povukao Rosina, u kaznenom prostoru pronašao je Reginalda, koji je sa sedam, osam metara gađao i pogodio lijevi donji kut Torinova gola za 2:0.

Od prvoligaša od Kupa se oprostio Chievo kojega je u Veroni porazila Reggina sa 1:0 i izborila osminu finala protiv Milana. Jedini pogodak nakon sata igre postigao je Lucioni u 60. minuti. Muku je na svome stadionu mučila i Fiorentina. Nakon poluvremena bez pogodaka Juve Stabia je ipak poražena pogocima Seferovića u 52. i Hegazyja u 73. minuti

Rezultati 4. kola talijanskog nogometnog  kupa: Chievo - Reggina 0:1 (Lucioni 60'), Atalanta - Cesena 3:1 (Parra 41', 82', De Luca 62'/Tonucci 31'), Bologna - Livorno 1:0 (Pasquato 35'), Siena - Torino 2:0 (Ze Eduardo Love 46', Reginaldo 77'), Fiorentina - Juve Stabia 2:0 (Seferović 52', Hegazy (73')