Serie A: Kovačić i Brozović sudjelovali u slavlju Intera u Rimu, asistencije Badelja i Jajala

Nedjelja, 10. svibnja 2015. 17:16 Napisao/la  SC

Utakmice 35. kola: Chievo - Verona 2:2, Cesena - Sassuolo 2:3, Palermo - Atalanta 2:3, Udinese - Sampdoria 1:4, Empoli - Fiorentina 2:3, Parma - Napoli 2:2, Lazio - Inter 1:2

Nogometaši Lazia nisu uspjeli skočiti na drugo mjesto ljestvice, nakon što su poraženi u Rimu od Intera. Pobjeda je momčad iz Milana dovela na tri boda zaostatka za Fiorentinom te još uvijek imaju priliku izboriti izlaz u Europu.

Lazio je poveo nakon samo osam minuta igre golom Candreve. U 24. minuti domaći ostaju s igračem manje nakon što je isključen Mauricio zbog prekršaja posljednjeg igrača obrane u izglednoj prigodi za postizanje pogotka. Inter zabija za izjednačenje dvije minute kasnije.

U 61. minuti Lazio ostaje na devet igrača, nakon što je vratar Marchetti napravio isti prekršaj kao i njegov suigrač Mauricio u prvom dijelu. Trener Pioli prisiljen je izvaditi Klosea i uvesti pomoćnog vratara Berishu koji brani Icardiu udarac sa bijele točke.

Interova dominacija u posljednjih pola sata isplatila se u 84. minuti kada je Hernanes zabio drugi puta.

Kovačić je igrao cijelu utakmicu u dresu Intera, dok je Brozović bio na klupi sve do posljednje minute kada je kratko ušao kao zamjena Palaciu.  I sudačka nadoknada bila je dovoljna Brozoviću da se nađe u prilici u koju ga je gurnuo Icardi, no vratar Berisha nije se dao prevariti.

LAZIO: Marchetti, Basta, Mauricio, Ciani, Radu, Biglia, Parolo, Candreva (77' Keita), Mauri (28' Braafheid), Anderson, Klose (63' Berisha)

INTER: Handanovič, D'Ambrosio (68' Nagatomo), Ranocchia, Vidić, Jesus, Konačić, Medel, Guarin (46' Podolski), Hernanes, Palacio (90' Brozović), Icardi

Nogometaši Sassuola zaostajali su dva gola za Cesenom sve do 48. minute utakmice kada je prednost prvo smanjio Zaza. a tri minute kasnije izjednačenje je pogodio Taider. U 69. minuti preokret i pobjedu donio je Missiroli. Šime Vrsaljko igrao je svih 90. minuta u dresu Sassuola.

Udinese je potopljen na svome stadionu od Atalante sa čak 4:1. Perica i Bubnjić težak poraz svoje momčadi pratili su sa klupe. Chievo i Verona podijelili su bodove, dok je Jajalov Palermo doživio poraz na domaćem terenu od Atalante. Zanimljivo, kod rezultata 3:1 za goste isključen je gostujući vratar Avramov no Belotti nije pogodio sa bijele točke za Palermo. Konačan rezultata postavio je Rigoni u 68. minuti na asistenciju Jajala koji je igrao do 77. minute.

Posljednja Parma remizirala je na domaćem terenu sa četvrtoplasiranom momčadi lige Napolijem. Završilo je 2:2, domaći su dva puta vodili, a Napoli stizao rezultat. Strinić je u dresu gostiju odigrao svih 90. minuta.

Fiorentina je u gostima bila bolja od Empolija. Dvostruki strijelac bio je Josip Iličić, a za njegov pogodak na otvaranju u 4. minuti asistirao mu je Milan Badelj koji je u ljubičastom dresu odigrao cijeli susret.

EMPOLI: Sepe, Laurini, Tonelli, Rubani, Hysaj, Croce (64' Zielinski), Valdifiori, Vecino, Saponara, Maccarone (77 Mchledlidze), Pucciarelli (72' Tavano)

FIORENTINA: Neto, Richards (67' Savić), Rodriguez, Basanta, Vargas, Badelj, Pizzaro, Aquilani, Bernardeschi (46' Salah), Gilardino (62' Fernandez), Iličić

Utakmice 35. kola: Chievo - Verona 2:2 (Paloschi 9', Pellisier 40' - 11m/ Gomez 20', Toni 26'), Cesena - Sassuolo 2:3 (Defrel 15', Brienza 29'/ Zaza 48', Taider 51', Missiroli 69'), Palermo - Atalanta 2:3 (Vazquez 43', Rigoni 68'/ Baselli 6', Anđelković 17', Gomez 51), Udinese - Sampdoria 1:4 (Di Natale 87' - 11m/ Soriano 26', 63', Acquah 80', Duncan 90'), Empoli - Fiorentina 2:3 (Saponara 28, Mchledlidze 77'/ Iličić 4', 68', Salah 57'), Parma - Napoli 2:2 (Palladino 9', Jorquera 33'/ Gabbiadini 28', Mertens 72'), Lazio - Inter 1:2 (Candreva 8'/ Hernanes 26', 84')