Serie A: Napoli slomio Milan u završnici, Roma pobjedom skočila na drugo mjesto

Nedjelja, 03. svibnja 2015. 14:24 Napisao/la  SC

Utakmica 34. kola: Roma - Genoa 2:0, Atalanta - Lazio 1:1, Fiorentina - Cesena 3:1, Verona - Udinese 0:1, Inter - Chievo 0:0, Napoli - Milan 3:0

Nogometaši Rome otvorili su nedjeljni dio 34. prvenstvenog kola pobjedom protiv Genoe. Roma je na domaćem terenu slavila pogocima Doumbia i Florenzia. Pobjedom je Roma skočila na drugo mjesto prvenstvene ljestvice sa bodom više od gradskog rivala Lazia koji je odigrao tek 1:1 u gostima kod Atalante.

Lazio je morao stizati prednost Atalante koja je povela u 49. minuti golom Biave. Izjednačenje je donio Parolo u 77. minuti. Badeljeva Fiorentina je bila uspješnija od Cesene 3:1, a dvostruki strijelac je bio Josip Iličič. Badelj je odigrao cijelu utakmicu. Fiorentina je sa novim trobodom skočila na peto mjesto prvenstvene ljestvice.

Udinese je minimalno slavio u gostima kod Verone. Domaća momčad završila je utakmicu sa čak dva igrača manje, u 60. minuti isključen je Sala, a zatim u 90. minuti Marquez.

Inter i Chievo odigrali su bez golova. Marcelo Brozović počeo je od prve minute u dresu Intera, a zamijenjen je u 53. minuti. Mateo Kovačić ušao je sa klupe u 77. minuti.

Napoli je slomio otpor Milana u zadnjih dvadesetak minuta, kada je trima pogocima još više zabrinuo navijače milanskog kluba. Tko zna kako bi utakmica završila da je Higuain u prvom poluvremenu iskoristio kazneni udarac.

Ovako je Milan u utakmici održavao pozitivan rezultat sve do 70. minute i Hamsikova pogotka. Nakon toga za goste je počela agonija.

ATALANTA: Sportiello, Bellini, Biava, Masiello, Del Grosso, D'Alessandro (70' Zappacosta), Cigarini (79' Moralez), Migliaccio, Carmona, Gomez, Pinilla (70' Bianchi)

LAZIO: Marchetti, Basta, Mauricio, Ciani, Radu (69' Braafheid), Cataldi, Parolo, Candreva, Mauri (64' Đorđević), Anderson, Keita (76' Perea)

Utakmica 34. kola: Roma - Genoa 2:0 (Doumbia 35', Florenzi 90'), Atalanta - Lazio 1:1 (Biava 49'/ Parolo 78'), Fiorentina - Cesena 3:1 (Iličič 32', 35', Gilardino 56'/ Rodriguez 59'), Verona - Udinese 0:1 (Di Natale 62'), Inter - Chievo 0:0, Napoli - Milan 3:0 (Hamsik 70, Higuain 74, Gabbiadini 76)