TALIJANSKO PRVENSTVO

Milanu bodovi iz Palerma, pobjede vodećih

Subota, 04. travnja 2015. 14:53 Napisao/la  SC

Rezultati 29. kola: Juventus - Empoli 2:0, Roma - Napoli 1:0, Palermo - Milan 1:2

Nogometaši Juventusa ostvarili su rutinsku pobjedu u posljednjem susretu 29. kola u domaćem srazu sa Empolijem. Crno-bijele je u vodstvo doveo Carlos Tevez dvije minute prije kraja prvog poluvremena, dok je konačan rezultat postavio Pereyra u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Vodeći Juventus sa nova tri boda ima čak plus 14 u odnosu na drugoplasiranu Romu.

JUVENTUS: Buffon, Barzagli, Bonucci, Ogbonna, Lichtsteiner, Sturaro (78 Pereyra), Padoin, Vidal (86 Pepe), Evra, Llorente (67 Morata), Tevez

EMPOLI: Sepe, Hysaj, Rugani, Barba, Rui, Croce (74 Zielinski), Valdifiori, Vecino, Saponara, Maccarone (73 Mchedlidze), Pucciarelli (78 Verdi)

Nogometaši Rome pobijedili su Napoli i učvrstili drugu poziciju na ljestvici. Strijelac jedinog pogotka na Olimpicu bio je Miralem Pjanić, koji je plasiranim udarcem u 25. minuti s 15 metara mrežu Andujara zatresao na kraju povezane akcije domaćina.

Budući da je najbolji igrač Rome na kraju utakmice bio vratar De Sanctis, jasno je da je Napoli bio poduzetniji, ali i nedovoljno konkretan u završnicama.

ROMA: De Sanctis, Torosidis, Manolas, Astori, Holebas (Yanga-Mbiwa 70), De Rossi, Pjanić (Paredes 68), Nainggolan, Florenzi (Ibarbo 79), Ljajić, Iturbe

NAPOLI Andujar, Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam, Jorginho, David Lopez, Callejon (Gabbiadini 61), De Guzman (Insigne 81), Mertens, Higuain (Duvan Zapata 76)

U ostalim utakmicama 29. kola talijanske nogometne lige valja spomenuti tek drugu ovosezonsku gostujuću pobjedu Milana. Upisali su je rossoneri kod Palerma rezultatom 2:1, a pobjedonosni je pogodak djelo Meneza sedam minuta prije kraja utakmice. Torino je istim rezultatom slavio u Bergamu kod Atalante dok je Lazio također na gostovanju bio bolji od Cagliarija rezultatom 3:1. Inter i Parma odigrali su 1:1 dok je Sassuolo svladao Chieva minimalnom pobjedom. Bodove su podjelili Verona i Cesena te Genoa i Udinese. Fiorentina je ostvarila domaću pobjedu nad Sampdorijom, završilo je 2:0. Milan Badelj odigrao je svih 90 minuta za ljubičaste.

Rezultati 29. kola: Roma - Napoli 1:0 (Pjanić 25), Palermo - Milan 1:2 (Dybala 71/Cerci 37, Menez 83), Atalanta - Torino 1:2 (Pinilla 74/Quagliarella 20, Glik 39), Cagliari - Lazio 1:3 (Sau 50/Klose 31, Biglia 60-11m, Parolo 90+2), Inter - Parma 1:1 (Guarin 25/Lila 44), Sassuolo - Chievo 1:0 (Berardi 23-11m), Verona - Cesena 3:3 (Toni 3, 62, Gomez 30/Carbonero 70, Brienza 77, Succi 81), Genoa - Udinese 1:1 (De Maio 19/Thereau 68), Fiorentina - Sampdoria 2:0 (Diamanti 62, Salah 64), Juventus - Empoli 2:0 (Tevez 43, Pereyra 94)