Serie A: Perica zabio za Udinese, Jajalov Palermo uspješniji od Čopova Cagliarija

Nedjelja, 17. svibnja 2015. 14:24 Napisao/la  SC

Utakmice 36. kola: Sassuolo - Milan 3:2, Atalanta - Genoa 1:4, Cagliari - Palermo 0:1, Verona - Empoli 2:1, Torino - Chievo 2:0, Roma - Udinese 2:1

Nogometaši Rome uspjeli su preokrenuti vodstvo Udinesea i pobijediti te sa 67 bodova drže drugu poziciju prvenstvene ljestvice sa bodom više od Lazia. Stipe Perica postigao je vodeći pogodak za Udinese u 19. minuti. Izjednačio je Nainggolan u posljednjoj minuti prvog dijela, a pobjedu Romi donio je Torosidis. Perica je igrao do 66. minute, dok je Bubnjić cijeli susret odgledao sa klupe Udinesea.

ROMA: De Sanctis, Torosidis, Manolas, Yanga-Mbiwa, Holebas, Pjanić (87' Ljajić), De Rossi, Nainggolan, Iturbe (82' Doumbia), Totti (75' Keita), Ibarbo

UDINESE: Karnezis, Widmer, Heurtaux, Danilo, Piris, Badu, Pinzi (73' Fernandes), Allan, Guilherme (82' Geijo), Perica (66' Kone), Thereau

Nogometaši Milana nastavili su sa slabim partijama i rasprodajom ugleda. Nekad veliki Milan poražen je u gostima kod Sassuola 3:2 zahvaljujući hat-tricku Domenica Beraridia. Zanimljivo, Sassuolo je nakon samo pola sata igre imao vodstvo od 2:0. No, rossoneri su se uspjeli vratiti. Prvo je Bonaventura smanjio, a Alex donio izjednačenje u 51. minuti. Gosti iz Milana nisu uspjeli zadržati barem neriješeno. Strijelac prvog pogotka Bonaventura isključen je zbog drugog žutog kartona u 57. minuti, a Berardi je u 78. minuti postigao svoj treći pogodak za pobjedu Sassuola. U posljednjoj minuti susreta Milan je ostao sa devetoricom nakon što je Suso zaradio direktan crveni karton zbog prekršaja na Magnanelliu.

SASSUOLO: Consigli, Fontanesi (74' Magnanelli), Cannavaro, Acerbi, Peluso, Biondini, Missiroli, Taider (61' Brighi), Berardi, Zaza, Sansone (70' Flores)

MILAN: Lopez, Abate (46' Suso), Alex, Paletta, Bonera, Poli, De Jong, Van Ginkel, Honda (78' El Shaarawy), Destro (68' Pazzini), Bonaventura

Crveni karton: Bonaventura 57', Suso 90' (Milan)

Nogometaši Genoe slavili su uvjerljivo u gostima kod Atalante, iako su domaći bili ti koji su golom otvorili utakmicu. Genoa je preskočila Fiorentinu te stigla do petog mjesta na ljestvici koje vodi u Europu. No, Fiorentina ima utakmicu manje. Palermo je također u gostima pobijedio Cagliari. Duje Čop igrao je cijelu utakmicu za domaće, a Jajalo je počeo od prve minute, zamijenjen je tri minute prije kraja susreta. Porazom je Cagliari izgubio i teoretske šanse za ostanak u prvoligaškom društvu dva kola prije kraja prvenstva. Veselje Empolija bilo je kratkog vijeka. Empoli je poveo na gostovanju u Veroni, ali su nogometaši Verone vrlo brzo izjednačili, a zatim i poveli te su prednost uspjeli zadržati do kraja. Torino se bez problema obračunao sa Chievom na domaćem terenu.

Utakmice 36. kola: Sassuolo - Milan 3:2 (Berardi 14', 31', 78'/Bonaventura 33', Alex 51'), Atalanta - Genoa 1:4 (Pinilla 18'/ Pavoletti 30', Bertolacci 57', Falque 61', 73'), Cagliari - Palermo 0:1 (Vazquez 9'), Verona - Empoli 2:1 (Moras 24', Sala 68'/ Saponara 6'), Torino - Chievo 2:0 (Lopez 51', 69'), Roma - Udinese 2:1 (Nainggolan 45', Torosidis 65'/Perica 19')