Serie A: Napoli slavio protiv Intera u derbiju, Juventus ostvario osmu pobjedu zaredom

Nedjelja, 15. prosinca 2013. 22:39 Napisao/la  SC

Utakmice 16. kola: Napoli - Inter 4:2, Juventus - Sassuolo 4:0

Serie A, 16. kolo

NAPOLI - INTER 4:2

Stadion Sao Paolo. Sudac: Tagliavento.

Strijelci: 1:0 Higuain (9'), 1:1 Cambiasso (35'), 2:1 Mertens (39'), 3:1 Džemaili (41'), 3:2 Nagatomo (42'), 4:2 Callejon (81').

Crveni karton: Alvarez (Inter, 71').

NAPOLI: Rafael, Réveillère, Albiol, Fernandez, Džemaili, Maggio, Inler, Higuain (od 78' Behrami), Mertens, Callejon, Insigne.

INTER: Handanovič, Jonathan, Rolando, Campagnaro (od 82' Icardi), Nagatomo, Ranocchia, Cambiasso, Guarin, Alvarez, Taider (od 61' Kovačić), Palacio.

Nogometaši Napolija pobijedili su Inter 4:2 u utakmici 16. kola i zadržali priključak za vrhom ljestvice. Bilo je to infarktno prvo poluvrijeme u kojem je Nagatomo zabio za goste u drugoj minuti sudačke nadoknade i smanjio na 2:3.

Ipak, Inter je u 71. minuti ostao bez Alvareza koji je zaradio drugi žuti karton, a potvrdu tri boda domaćinu donio je Callejon devet minuta prije kraja utakmice. Mateo Kovačić ušao je u igru u 61. minuti kod Intera, dok je Josip Radošević utakmicu odgledao s klupe Napolija.

Juventus je pak očekivano pobijedio Sassuolo 4:0, ostvario osmu pobjedu zaredom u prvenstvu i zadržao prednost na prvom mjestu.