Serie A: Brozović dvama pogocima strušio Jurićevu Genou, Mandžukić asistent u pobjedi Juventusa

Nedjelja, 11. prosinca 2016. 15:00 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola:  Inter - Genoa 2:0, Cagliari - Napoli 0:5, Torino - Juventus 1:3, Bologna - Empoli 0:0, Palermo - Chievo 0:2, Atalanta - Udinese 1:3

Marcelo Brozović dvama pogocima osigurao je Interu pobjedu protiv Genoe na klupi koje sjede Ivan Jurić i njegov pomoćnik Stjepan Ostojić.

Ivan Perišić ušao je u igru u 57. minuti.

U torinskom derbiju Juventus je pobijedio Torino 3:1. Dvostruki strijelac za goste bio je Higuain, a Mario Mandžukić je igrao do 71. minute i asistirao je Higuainu za prvi pogodak u 28. minuti.

Chievo je slavio u gostima kod Palerma. Posavec je branio za Palermo cijeli susret.

Udinese je pobijedio Atalantu, a Strinić je igrao sve do 51. minute.

Nogometaši Napolija sa pet su golova napunili mrežu Cagliarija.

Hat-trick djelo je Mertensa koji je mrežu domaćih načeo u 34. minuti.

U završnici prvog dijela na 2:0 povisio je Hamsik. Zielinski je pogodio u 51. minuti za 3:0, a Mertens je potom dodao još dva pogotka u 69. i 72. minuti.

Strinić je odigrao svih 90 minuta u dresu Napolija, dok je Rog zamijenio strijelca Zielinskog u 70. minuti.

CAGLIARI: Storari, Isla, Ceppitelli, Alves, Pisacane, Padoin, Tachtsidis (54 Farias), Dessena (79 Capuano), Barella, Borriello (70 Melchiorri), Sau

NAPOLI: Reina, Hysaj, Chiriches, Koulibaly (42 Albiol), Strinić, Zielinski (70 Rog), Jorginho, Hamsik, Callejon, Mertens (72 Giaccherini), Insigne

Utakmica 16. kola: Inter - Genoa 2:0 (Brozović 38, 69), Cagliari - Napoli 0:5 (Mertens 34, 69, 72, Hamsik 45, Zielinski 51), Torino - Juventus 1:3 (Belotti 16/ Higuain 28, 83, Pjanić 90+2), Bologna - Empoli 0:0, Palermo - Chievo 0:2 (Birsa 14, Pellissier 49), Atalanta - Udinese 1:3 (Kurtić 47/ Zapata 45, Fofana 72, Thereau 87)