TALIJANSKO PRVENSTVO

Milan izgubio kod kuće, Jurićev poraz

Nedjelja, 05. veljače 2017. 14:30 Napisao/la  SC

Utakmica 23. kola: Milan - Sampdoria 0:1,  Genoa - Sassuolo 0:1, Pescara - Lazio 2:6

Jurićeva Genoa poražena je minimalnim rezultatom na domaćem terenu od Sassuola. Chievo i Udinese odigrali su bez golova, Balić i Perica utakmicu su gledali s klupe Udinesea. Lazio je sa šest golova natrpao mrežu Pescare, a četiri puta se u strijelce upisao Parolo. Vargić je pobjedu svoje momčadi gledao s klupe.

Nogometaši Milana poraženi su na domaćem travnjaku od Sampdorije 0:1. Jedini strijelac bio je Luis Muriel sa bijele točke.

Prvu opasniju priliku stvorila je Sampdorija u 26. minuti. Linetty je pucao iz sredine kaznenog prostora, ali Donnarumma je to obranio. U 30. minuti Bertolacci šalje opasan udarac pod prečku, no gostujući vratar Viviano uspjeva sačuvati svoju mrežu.

Deulofeu u 49. minuti pogađa stativu umjesto mreže Sampdorije. Paletta je u 69. minuti skrivio kazneni udarac te je Sampdoria dobila priliku da povede sa bijele točke što je iskoristio Muriel.

Izjednačiti je mogao Lapadula u 88. minuti, ali je vratar Viviano bio na pravom mjestu. U 90. minuti Sosa je zaradio drugi žuti karton te je Milan ostao sa desetoricom igrača.

Pašalić je za Milan igrao do 72. minute, dok je Budimir utakmicu pratio sa klupe Sampdorije.

MILAN: Donnarumma, Kucka, Zapata, Paletta, Romagnoli, Bertolacci (79 Ocampos), Sosa, Pašalić (72 Abate), Suso, Bacca (72 Lapadula), Deulofeu

SAMPDORIA: Viviano, Bereszynski, Silvestre, Skriniar, Regini, Praet, Torreira, Linetty, Fernandes (53 Đuričić), Muriel (80 Alvarez), Quagliarella (71 Schick)

Utakmica 23. kola: Milan - Sampdoria 0:1 (70 Muriel-11m), Atalanta - Cagliari 2:0 (Gomez 5, 17), Chievo - Udinese 0:0, Empoli - Torino 1:1 (Pucciarelli 45+2/ Belotti 11), Genoa - Sassuolo 0:1 (Pellegrini 26), Pescara - Lazio 2:6 (Benali 29, Brugman 41/ Parolo 10, 14, 49, 77 Keita 57, Immobile 69), Juventus - Inter 1:0 (Cuadrado 45)