Serie A: Juventus svladao Napoli, momčad Rafe Beniteza bez Lige prvaka, Inter poražen

Subota, 23. svibnja 2015. 20:11 Napisao/la  SC

Susret 37. kola: Juventus - Napoli 3:1, Genoa - Inter 3:2

Novi-stari prvaci Italije suvereno su odigrali posljednju domaću utakmicu ove sezone. Kolo prije kraja ona se dogodila protiv Napolija, momčadi koja će ostati bez natjecanja u Ligi prvaka sljedeće sezone. Iako u susret nisu ušli neki od ponajboljih igrača Juventusa (Pirlo, Tevez, Llorente, Chiellini, Evra, Tevez, Vidal), izabranici Massimiliana Allegrija pobijedili su vrlo neugodnog protivnika.

Susret je riješen u posljednjih trinaest minuta golovima Sturara i Simonea Pepea iz kaznenog udarca nakon što se u završnicu ušlo s rezultatom 1:1. Domaći su u trinaestoj minuti došli u vodstvo preko Pereyre, izjednačio je Lopez u petoj minuti nastavka.

Za sastav Napolija konkurirao je i hrvatski reprezentativni bek Ivan Strinić, susret na stadionu Juventusa odgledao je s klupe za pričuve.

JUVENTUS: Buffon - Padoin, Barzagli (46 Bonucci), Ogbonna, Asamoah - Pogba, Marchisio (71 Pirlo), Sturaro - Pereyra (79 Pepe) - Coman, Morata

NAPOLI: Andujar - Maggio, Raul Albiol, Brittos, Ghoulam - Lopez, Gargano (78 Jorginho) - Callejon, Mertens, Insigne (68 Hamsik) - Higuain (46 Gabbiadini)

U utakmici koja je odlučivala o plasmanu u Europa ligu momčad Intera doživjela je poraz pogotkom Kucke u 89. minuti. Genou od Europa lige može udaljiti samo licenca, koju UEFA još uvijek nije izdala.

Mateo Kovačić i Marcelo Brozović igrali su porazu Intera.

GENOA: Perin, Roncaglia, Burdisso, De Maio, Rincon, Bertolacci, Kucka, Edenilson (Tambe 93), Lestienne (Laxalt 76), Pavoletti, Iago Falque (Izzo 82)

INTER: Handanović, D'Ambrosio (Puscas 86), Ranocchia, Juan Jesus, Nagatomo, Kovačić, Medel, Brozović (Shaqiri 76), Hernanes, Palacio (Bonazzoli 76), Icardi

Utakmice 37. kola: Juventus - Napoli 3:1 (Pereyra 13, Sturaro 77, Pepe 90+3-11m/Lopez 50), Genoa - Inter 3:2 (Pavoletti 24, Lestienne 41, Kucka 89/Icardi 19, Palacio 30)