Serie A: Jajalo strijelac za Palermo u porazu od Fiorentine, Luca Toni donio bod Veroni

Nedjelja, 24. svibnja 2015. 17:04 Napisao/la  SC

Utakmice 37. kola: Empoli - Sampdoria 1:1, Cesena - Cagliari 0:1, Parma - Verona 2:2, Udinese - Sassuolo 0:1, Chievo - Atalanta 1:1, Palermo - Fiorentina 2:3

Nogometaši Fiorentine svladali su u gostima Palermo i Fiorentina je na Siciliju stigla sa željom da osigura kvalifikacije za Europa ligu. Pobjedom je Fiorentina stigla do petog mjesta prvenstvene ljestvice sa dva boda više od Genoe.
Nakon Iličićevog pogotka za vodstvo Fiorentine u 23. minuti, hrvatskom nogometašu u dresu Palerma Mati Jajalu trebalo je samo tri minute da ponovno dovede Palermo u igru. Jajalo je izjednačio u 26. minuti, ali slavlje domaćih nije dugo trajalo. Gosti su ponovno poveli golom Gilardina u 33. minuti. No, Palermo uspjeva izjednačiti u nastavku susreta kada je za 2:2 pogodio Rigoni u 69. minuti. Domaći nisu imali sreće jer je Alonso koji je u igru ušao u 68. minuti, deset minuta kasnije pogodio za pobjedu Fiorentine. Badelj je pobjedu svoje momčadi odgledao sa klupe.

PALERMO: Sorrentino, Vitiello (59' Belotti), Gonzalez, Anđelković, Quaison, Rigoni, Jajalo, Della Rocca (66' Rispoli), Lazaar (77' Daprela), Vazquez, Dybala

FIORENTINA: Neto, Tomović, Rodriguez, Savić, Pasqual (68' Alonso), Fernandez, Pizarro, Kurtić, Iličić (86' Valero), Gilardino, Salah (30' Joaquin)

Čopov Cagliari minimalnim je rezultatom svladao Cesenu u gostima. Čop je igrao do 62. minute. Sassuolo je bio uspješniji u Udinama. Udinese je od 80. minute igrao sa igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Guilherme. Perica je igrao prvo poluvrijeme, a zatim ga je zamijenio Di Natale, dok je Bubnjić odigrao svih 90 minuta za Udinese. Parma je sa čak 2:0 povela protiv Verone, no iskusni Luca Toni dvama pogocima osigurao je Veroni bod.

Utakmice 37. kola: Empoli - Sampdoria 1:1 (Pucciarelli 57'/ Eto'o 90'), Cesena - Cagliari 0:1 (Sau 90'), Parma - Verona 2:2 (Nocerino 21', Varela 36'/ Toni 42', 80' - 11 m), Udinese - Sassuolo 0:1 (Magnanelli 71'), Chievo - Atalanta 1:1 (Pellisier 88'/ Gomez 48'), Palermo - Fiorentina 2:3 (Jajalo 26', Rigoni 69'/ Iličić 23', Gilardino 33', Alonso 78')