TALIJANSKO PRVENSTVO

Pogledajte što je Livaja promašio u 90. minuti

Subota, 22. prosinca 2012. 15:06 Napisao/la  SC

Utakmica 18. kola: Inter - Genoa 1:1. Marko Livaja u 90. minuti propustio meč-loptu

Serie A – 18. kolo

INTER - GENOA 1:1

Stadion Giuseppe Meazza Gledatelja: 35.000

Sudac Andrea Gervasoni

Strijelac: 0:1 Immobile (77'), 1:1 Cambiasso (85')

Žuti kartoni: Ranocchia, Chivu (Inter) Bertolacci, Anselmo (Genoa)

INTER: Handanovič, Ranocchia, Juan Jesus (46' Chivu), Samuel,  Gargano (78' Livaja), Alvarez (31' Pereira), Zanetti, Cambiasso, Milito, Palacio, Cassano.

GENOA: Frey, Antonelli, Canini, Granqvist, Tozser, Sampirisi, Kučka, Vargas, Bertolacci (69' Anselmo, 90'Krajnc), Rossi (72' Piscitella), Immobile.

Milanski Inter na oproštaju od kalendarske 2012. godine još jednom nije donio radost svojim navijačima. Odigravši neodlučeno protiv Genoe pogodovao je vodećem Juventusu koji je u petak slavio na neutralnom terenu u Parmi protiv Cagliarija, ali je pogodovao i gostima kojima je svaki bod izuzetno bitan u borbi za ostanak.

Zapravo je Inter dobro i prošao, jer je Genoa povela u 77. minuti preko jedinoga napadača Immobilea. Nakon primljenog pogotka trener domaćih Andrea Stramaccioni  u igru je u 78. ubacio Marka Livaju. Mladi hrvatski reprezentativac unio je dozu živosti i sportske agresivnosti, ali nije se upisao u strijelce iako je bio iznimno blizu pogotku u 90. minuti.

Naime, nakon fantastične akcije Cambiassa i Milita, "Il Principe" je milimetarski precizno pronašao Livaju, koji je s jednog metra umjesto nebranjenog gola uspio pogoditi stativu. Upravo je argentinskom veteranu Estebanu Cambiassu ipak uspjelo spasiti bod Interu nakon sjajne asistencije Antonia Cassana u 85. minuti.

Utakmice 18. kola: Atalanta – Udinese 1:1 (Denis 40-11m/Muriel 33), Bologna – Parma 1:2 (Sorensen 54/Valdes 56, Sansone 66), Palermo – Fiorentina 0:3 (Jovetić 50, 83-11m, Rodriguez 89), Sampdoria – Lazio 0:1 (Hernanes 28), Siena – Napoli 0:2 (Maggio 86, Cavani 90-11m), Torino – Chievo 2:0 (Sardo 12-ag, Gazzi 26), Pescara – Catania 2:1 (Celik 23, Togni 90+4/Barrientos 36), Pescara – Catania 2:1 (Celik 23, Togni 90+4/Barrientos 36), Cagliari – Juventus 1:3 (Pinilla 16-11m/Matri 75, 90+2, Vučinić 90+5)