Serie A: Jurićeva Genoa poražena, Posavec primio četiri gola od Sassuola, Strinić igrao za Napoli

Nedjelja, 15. siječnja 2017. 14:24 Napisao/la  SC

Utakmice 20. kola: Cagliari - Genoa 4:1, Lazio - Atalanta 2:1, Napoli - Pescara 3:1, Sampdoria - Empoli 0:0, Sassuolo - Palermo 4:1, Udinese - Roma 0:1

Nogometaši Sassuola sa 4:1 pobijedili su Palermo. Dva puta Matri te po jednom Ragusa i Politano matirali su hrvatskog vratara na golu Palerma, Posavca.

Drugi hrvatski golman Vargić sa klupe je pratio pobjedu svoga Lazia nad Atalantom. Završilo je 2:1.

Ivan Strinić je igrao do 86. minute za Napoli koji je sa 3:1 pobijedio Pescaru. Rog je utakmicu pratio sa klupe. S druge strane Župarić je odigrao svih 90 minuta za Pescaru, a njegov klupski kolega Murić bio je na klupi.

Nogometaši Rome sa minimalnim su rezultatom slavili u Udinama. Jedini strijelac bio je Nainggolan u 12. minuti, dok Džeko nije uspio realzirati jedanaesterac u 18. minuti.

Perica je za Udinese zaigrao u 52. minuti kada je zamijneio Jankta, dok je Balić bio na klupi.

Nogometaši Cagliaria pobijedili su Genou koju vodi trener Ivan Jurić 4:1.

Prvi gol postigli su gosti u 28. minuti. Edenilson je poslao dugu loptu, a Simeone glavom zakucao u mrežu.

Izjednačenje je djelo Borriella koji je bio najbliži odbijenoj lopti i pospremio ju u mrežu u 40. minuti. Samo četiri minute kasnije Joao Pedro dovodi Cagliari u vodstvo.

Borriello se još jednom upisao u strijelce u 60. minuti kada je odbijanac poslao pod prečku. U 64. Ceppitelli je skrivio kazneni udarac, a siguran izvođač bio je Diego Farias za 4:1.

U 79. minuti domaći su ostali bez Capuana koji je zaradio drugi žuti karton.

CAGLIARI: Rafael, Isla, Ceppitelli, Capuano, Murru, Barella (83 Munari), Tachtsidis, Dessena, Joao Pedro (81 Salomon), Borriello, Farias (75 Fau)

GENOA: Lamanna, Izzo, Burdisso, Munoz, Edenilson, Cataldi, Cofie (58 Ninković), Laxalt, Rigoni, Ocampos (66 Pinilla), Simeone

Utakmice 20. kola: Cagliari - Genoa 4:1 (Boriello 40, 60, Joao Pedro 44, Farias 64 - 11m/ Simeone 28), Lazio - Atalanta 2:1 (Milinković-Savić 45+1, Immobile 68-11m/ Petagna 21), Napoli - Pescara 3:1 (Tonelli 47, Hamsik 49, Mertens 85/Caprari 90+4 - 11m), Sampdoria - Empoli 0:0, Sassuolo - Palermo 4:1 (Matri 15, 66, Ragusa 24, Politano 83/ Quaison 9), Udinese - Roma 0:1 (Nainggolan 12)