Serie A: Inter pobijedio Palermo, Brozović bolji od Jajala, Roma slavila u Cagliariju

Nedjelja, 08. veljače 2015. 14:35 Napisao/la  SC

Utakmice 22. kola: Inter - Palermo 3:0, Cagliari - Roma 1:2

Nogometaši Intera nisu se previše namučili u domaćem dvoboju sa Palermom. Poveli su golom Guarina u 16. minuti, a zatim je dva puta mrežu Palerma zatresao Mauro Icardi, prvo u 65. minuti, a zatim ponovno dvije minute prije kraja susreta.

Od hrvatskih igrača, Brozović je odigrao cijelu utakmicu u dresu Intera, dok je Kovačić na travnjaku proveo posljednjih šest minuta.

S druge strane Jajalo je zaigrao od prve minute za Palermo, a igru je napustio u 66. minuti.

INTER: Handanović, Santon, Ranocchia, Juan Jesus, Nagatomo (Dodo 36), Guarin, Medel, Brozović, Shaqiri (Kovačić 84), Icardi, Palacio (Campagnaro 82)

PALERMO: Sorrentino, Terzi, Gonzalez, Daprelà, Morganella (Rispoli 75), Rigoni, Jajalo (Belotti 66), Barreto, Lazaar (Emerson 77), Vazquez, Dybala

Roma se lako obračunala sa Cagliariem u gostima golovima Ljajića i Paredesa. Domaći su tek u posljednjoj minuti utakmice smanjili rezultat na 2:1 golom M'Pokua.

CAGLIARI: Brkić, Gonzalez (M’Poku 61), Capuano, Rossettini, Avelar, Dessena, Conti, Donsah, Ekdal, Joao Pedro (Sau 78), Čop (Longo 79)

ROMA: De Sancti, Torosidis, Yanga-Mbiwa, Astori, Holebas, Pjanić, Keita, Nainggolan, Ljajić (Paredes 74), Totti (Sanabria 61), Verde

Napoli je bio uvjerljiv na domaćem terenu u srazu sa Udineseom sa čak 3:1. Empoli je svladao Cesenu 2:0, dok su Sampdoria i Sassuolo podijelili bodove.

Fiorentina je svladala Atalantu 3:2 u dramatičnoj završnici. Atalanta je povela u 9. minuti golom Zappacoste, ali domaći su izjednačili preko Basantea već u 18. minuti. Neriješeno je bilo sve do 76. minute kada je Diamanti pogodio za vodstvo Fiorentine. Radost domaće momčadi trajala je samo sedam minuta, a zatim je Boakye donio novo izjednačenje.

Fiorentina je ipak uspjela doći do troboda zahvaljujući pogotku Pasquala u 89. minuti.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu u dresu Fiorentine. Duje Čop koji nosi dres Cagliaria zamijenjen je u 79. minuti, dok je Perica u igru Udinesea ušao u 78. minuti susreta.

Šime Vrsaljko morao je već u 14. minuti izaći sa terena i prepustiti svoje mjesto u momčadi Sassuola, Gazzoli. Razlog je bio ozljeda mišića.

FIORENTINA: Tatarusanu, Savić, Tomović, Basanta, Joaquin (Salah 64), Badelj, Mati Fernandez, Borja Valero (Pizarro 56), Pasqual, Diamanti (Rosi 80), M Gomez

ATALANTA: Sportiello, Masiello, Benalouane, Stendardo, Bellini (Del Grosso 61), Zappacosta, Cigarini, Carmona, Maxi Moralez, A Gomez (Boakye 79), Denis (Pinilla 64)

Utakmice 22. kola: Inter - Palermo 3:0 (Guarin 16, Icardi 65, 88), Fiorentina - Atalanta 3:2 (Basanta 18, Diamanti 76, Pasqual 89/ Zappacosta 9, Boakye 83), Cagliari - Roma 1:2 (Mpoku 90/ Ljajić 38, Paredes 85), Empoli - Cesena 2:0 (Maccarone 30, Signorelli 57), Napoli - Udinese 3:1 (Mertens 8, Gabbiadini 21, Hallberg 59/ Cyril Thereau 27), Sampdoria - Sassuolo 1:1 (Eder 9/ Acerbi 2), Verona - Torino 1:3 (Toni 38/Quagliarella 5, Martinez 32, Kaddouri 47), Juventus - Milan 3:1 (Tevez 14, Bonucci 31, Morata 65/Antonelli 28)