TALIJANSKO PRVENSTVO

Milan s igračem više iščupao pobjedu u Bergamu

Nedjelja, 27. siječnja 2013. 17:07 Napisao/la  SC

U porazu Atalante riječki napadač Igor Budan dobio je priliku u posljednjih desetak minuta

SERIE A - 22. kolo

ATALANTA - MILAN 0:1

Stadion Atleti Azzurri. Gledatelja: 20.000

Sudac: Andrea Gervasoni (Mantova)

Strijelac: 0:1 El Shaarawy (29)

Žuti kartoni: Consigli, Brivio, Raimondi, Biondini, Carmona, Matheu (Atalanta), Mexes, Pazzini, Montolivo, Abbiati (Milan)

Crveni karton: Brivio (59 - drugi žuti)

ATALANTA: Consigli, Ferri (24 Raimondi), Stendardo, Canini, Brivio, Carmona, Cigarini, Biondini, Bonaventura, Parra, Denis (61 Matheu)

MILAN: Abbiati, Abate, Mexes, Zapata, Constant, Flamini, Montolivo, Boateng, Niang (89 Traore), Pazzini, El Shaarawy (85 Robinho)

Nogometaši Milana pobijedili su u derbiju Lombardije Atalantu u Bergamu, osvetivši se za minimalni poraz u prvome dijelu prvenstva. Gol vrijedan tri boda za rossonere je postigao El Shaarawy, koji je u Bergamu zabio nakon četiri kola pauze. Milan je 11. pobjedom sezone skočio na peto mjesto ljestvice, iskoristivši remi Rome u gostima kod Bologne i poraz Fiorentine u Cataniji.

Domaćin je posljednjih pola sata igrao s igračem manje nakon što je Brivio dobio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Pazzinijem. Pet minuta prije kaja zbog stalnih prigovora sucu Gervasoniju isključen je i domaći strateg Colantuono. Riječki napadač Igor Budan dobio je posljednjih desetak minuta u redovima domaćina.

Ante Vukušić odigrao je posljednjih 37. minuta u teškom stradanju Pescare na gostovanju kod Sampdorije. Bilo je čak 6:0 za momčad iz Genoe uz četiri gola Icardija. Najveći posao napravio je Napoli, koji je Parmi nanio prvi domaći poraz sezone i približio se vodećem Juventusu na samo tri boda zaostatka. Napolitancima je 14. pobjedu sezone pet minuta prije kraja osigurao najbolji strijelac lige Cavani svojim 17. golom sezone.

Rezultati 22. kola: Bologna - Roma 3:3 (Gilardino 11, Gabbiadini 26, Pasquato 54/Florenzi 9, Osvaldo 18, Tachtsidis 74), Atalanta - Milan 0:1 (El Shaarawy 29), Cagliari - Palermo 1:1 (Ribeiro 90/Iličić 30), Catania - Fiorentina 2:1 (Legrottaglie 50, Castro 88/Migliaccio 22), Parma - Napoli 1:2 (Cannavaro 74-ag/Hamšik 20, Cavani 85), Sampdoria - Pescara 6:0 (Martins 31-11m, Icardi 42, 56, 59, 72, Obiang 50), Udinese - Siena 1:0 (Muriel 36)