Marko Rog u utakmici protiv Spezije prvi put pokazao da nije promašena investicija

Srijeda, 11. siječnja 2017. 16:18 Napisao/la  SC

Marko Rog igrao je cijelu utakmicu i sudjelovao u akciji za treći pogodak

Napoli je pobijedio Speziju 3:1 i ostvario plasman u četvrtfinale talijanskog kupa.

Utakmica je bila posebno važna za Marka Roga, koji je nakon nekoliko mjeseci odigrao utakmicu na razini zbog koje je doveden u Napoli.

Rog je iskoristio rijetku priliku, prvi put je odigrao cijelu utakmicu i natjerao talijanske medije i stručnjake da preispitaju podcjenjivačke stavove s početka sezone.

Nakon utakmice protiv Spezije više nema teza o promašenom transfer nego o investiciji u klupsku budućnost.

Inače, već u 3. minuti Napoli je poveo pogotkom Zielinskog,  Piccolo je u 35. minuti izjednačio.

U nastavku Napoli je u samo dvije minute stekao nedostižnu prednost, Giaccherini (56) i Gabbiadini (57) postavili su konačni rezultat.

Marko Rog igrao je cijelu utakmicu i sudjelovao u akciji za treći pogodak, Ivan Strinić igrao je do 78. minute.

Niko Datković sjedio je na klupi Spezije.

Las Palmas je u uzvratnoj utakmici Kupa Kralja pobijedio (3:2) Atletico, koji je s ukupnim rezultatom 4:3 izborio četvrtfinale.

Griezmann (49) i Correa (61) bili su strijelci za Atletico,  Livaja (50, 89) i Garcia (90+3) postignuli su pogotke za Las Palmas.

Šime Vrsaljko i Marko Livaja odigrali su cijelu utakmicu za svoje momčadi.