Valencia pogodio i asistirao za pobjedu Man. Uniteda na Emiratesu

Nedjelja, 22. siječnja 2012. 19:07 Napisao/la  I. V.

Arsenal - Man. United 1:2. Momčadi su u završnicu ušle podjednakih izgleda za pobjedu,  presudio je Valencia

U posljednjoj utakmici 18. kola Man. United pobijedio (2:1) je Arsenala na Emiratesu i zadržao priključak s gradskim rivalom, koji je nekoliko sati ranije slavio protiv Tottenhama.

U prvom poluvremenu utakmice Man. United izgledao je vrlo moćno, Arsenala nigdje nije bilo. Jedno od najboljih poluvremena Manchestera u posljednjem razdoblju okrunio je pogotkom u sudačkoj nadoknadi Valencia poslije preciznog Giggsova ubačaja slijeva.

U drugom dijelu Arsenal se probudio, počela se igrati ravnopravna utakmica. Kada je van Persie u 71. minuti poravnao rezultat, prema prikazanoj igri momčadi su u završnicu ušle podjednakih izgleda za pobjedu. Presudio je potez! Valencia je desnim bokom prošao Aršavina, izmijenio duplo dodavanje sa strijelcem Welbeckom i utakmica je riješena – 1:2.

Rezultati utakmica 22. kola Premierlige: Arsenal – Man. Utd. 1:2 (van Persie 71/Valencia 45+1, Welbeck 81), Man City – Tottenham 3:2 (Narsi 56, Lescott 59, Balotteli 90+5-11m/Defoe 60, Bale 65), Norwich – Chelsea 0:0, Everton – Blackburn 1:1 (Cahill 24/Goodwillie 72), QPR – Wigan 3:1 (Helguson 33-11m, Buzsaky 45, Smith 81/Rodallega 66), Stoke – WBA 1:2 (Jerome 86/Morrison 35, Dorrans 90+1), Sunderand – Swansea 2:0 (Sesseguon 14, Gardner 85), W'hampton - Aston Villa 2:3 (Kightly 21, Edwards 31/Bent 11-11m, Keane 51,84), Fulham – Newcastle 5:2 (Murphy 52-11m, Dempsey 59, 65, 89, Zamora 68-11m), Bolton – Liverpool 3:1 (Davles 3, Reo-Coker 29, Steinsson 50/Bellamy 36)

Poredak: Man. City 54, Man. United 51, Tottenham 46, Chelsea 41, Arsenal i Newcastle 36, Liverpool 35…