ENGLESKO PRVENSTVO

Tottenham u derbiju Londona pobijedio Arsenal

Nedjelja, 03. ožujka 2013. 18:56 Napisao/la  SC

Utakmica 28. kola: Tottenham - Arsenal 2:1 (Bale 37, Lennon 39/Mertesacker 51).  Spursi skočili na treće mjesto

PREMIERLIGA - 28. kolo

TOTTENHAM - ARSENAL 2:1

Stadion White Hart Lane. Gledatelja: 36.170

Sudac: Mark Clattenburg (Consett)

Strijelci: 1:0 Bale (37), 2:0 Lennon (39), 2:1 Mertesacker (51)

Žuti kartoni: Vertonghen, Adebayor (Tottenham), Ramsey (Arsenal)

TOTTENHAM: Lloris, Walker, Dawson, Vertonghen, Assou-Ekotto, Lennon (90 Gallas), Parker, Dembele (89 Livermore), Sigurdsson, Bale, Adebayor (67 Defoe)

ARSENAL: Szczesny, Jenkinson (60 Rosicky), Mertesacker, Vermaelen, Monreal, Arteta (77 Podolski), Ramsey, Walcott, Wilshere, Cazorla, Giroud

Nogometašima Tottenhama pripao je derbi sjevernog Londona. Spursi su na prepunom White Hart Laneu pobijedili Arsenal i s nova tri boda na trećoj poziciji ljestvice preskočili Chelsea.

Domaćin je do vodstva 2:0 stigao u razmaku od samo tri minute. Prvo je Velšanin Bale u 37. minuti zabio svoj sedmi gol u posljednjih pet susreta, da bi samo dvije minute kasnije Lennon povisio na 2:0.

Poraz topnika smanjio je njemački internacionalac Mertesacker, ali Arsenal nije uspio prekinuti negativnu tradiciju na White Hart Laneu. Naime, momčad Arsenea Wengera već pet gostovanja ne zna za pobjedu u dvorištu kod velikog rivala.