Premierliga: Van Persie i Evra presudili Arsenalu i donijeli vragovima vrh ljestvice!

Subota, 03. studenog 2012. 15:47 Napisao/la  SC

Manchester United - Arsenal 2:1 (Van Persie 3', 2:0 Evra 67'/Cazorla 90')

Strijelci: 1:0 Van Persie (3'), 2:0 Evra (67'), 2:1 Cazorla (90').

Žuti kartoni: Cleverley, Young, Rooney, Van Persie, Anderson (Manchester United); Wilshere, Aršavin (Arsenal). Crveni karton: Wilshere (69').

MANCHESTER UNITED: De Gea, Da Silva, Ferdinand, Evans, Evra, Valencia, Carrick (od 60' Anderson), Cleverly, Young, Rooney, Van Persie.

ARSENAL:  Mannone, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Santos, Arteta, Ramsey (od 52' Walcott), Wilshere, Cazorla, Podolski, Giroud.

Sir Alex Ferguson ponovo je nadmudrio drugu legendu engleskog Premiershipa Arsena Wengera čija se momčad na Old Trafordu ponovno loše provela. Crveni vragovi na koncu su zasluženo slavili rezultatom 2:0.

Nevolje po goste iz Londona počele su već nakon dvije minute i 35 sekundi igre kada je nakon asistencije Rafaela Da Silve, bivši Arsenalovac Robin Van Persie s rupa kaznenog prostora loptu poslao u donji lijevi kut vratara Mannone za vodstvo domaće momčadi 1:0.

Drugi gol djelo je Patrice Evre koji je u 67. minuti utakmice glavom zatresao mrežu Topnika nakon asistencije Waynea Rooneya te povisio na 2:0. Gosti su preko Cazorle samo smanjili rezultat u sudačkoj nadoknadi.

S ovom pobjedom Manchester United pobjegao je na čak devet bodova prednosti nad Arsenalom koji očekuje težak posao misli li do kraja sezone uhvatiti četvrto mjesto te plasman u Ligu prvaka.

Chlesea je remizirao na gostovanju kod Swansee i prepustio vragovima prvo mjesto. Fulham i Everton odigrali su 2:2, Nikica Jelavić igrao je do 89. minute, dok je Mladen Petrić ušao u igru u 76. minuti.

Rezultati 10. kola: Fulham - Everton 2:2 (Howard 7'-ag, Sidwell 90'/Fellaini 55', 72'),  Norwich - Stoke C. 1:0 (Johnson 44'), Sunderland - Aston Villa 0:1 (Agbonlahor 57'),  Swansea  - Chelsea 1:1 (Hernandez 88'/Moses 61'),  Tottenham  - Wigan 0:1 (Watson 56'), West Ham - Manchester City 0:0.