Premierliga: Manchester United povećao prednost, Southampton prekinuo niz Liverpoola

Subota, 16. ožujka 2013. 18:50 Napisao/la  SC

Rezultati 30. kola: Manchester United - Reading 1:0, Swansea - Arsenal 0:2, Aston Villa - Queens Park Rangers 3:2, Southampton - Liverpool 3:1, Stoke - West Bromwich 0:0

Nogometaši Manchester Uniteda napravili su još jedan veliki korak prema novom naslovu engleskog prvaka. Na Old Traffordu su minimalno pobijedili Reading i prednost ispred gradskog rivala Cityja povećali na ogromnih 15 bodova prednosti. Crvenim vragovima je tri vrijedna boda osigurao Wayne Rooney golom u 21. minuti susreta.

U ostalim subotnjim dvobojima 30. kola Southampton je prekinuo niz od tri uzastopne pobjede Liverpoola, pobijedivši redse na svojem travnjaku 3:1. Domaća momčad povela je preko Schneiderlina u 6. minuti, a u 33. je vodstvo povećao Lambert. Liverpool je u posljednjim trenucima prvog poluvremena smanjio pogotkom Coutinha, a konačan rezultat postavio je Rodriguez u 80. minuti.

Arsenal je u posljednjih 15 minuta slomio Swansea. Najprije je mrežu Swanseaja pogodio Monreal, a zatim i Gervinho za pobjedu Topnika 2:0.

Rezultati 30. kola: Manchester United - Reading 1:0 (Rooney 21), Swansea - Arsenal 0:2 (Monreal 74, Gervinho 90), Aston Villa - Queens Park Rangers 3:2 (Agbonlahor 45, Weimann 59, Benteke 81/Jenas 23, Townsend 73), Southampton - Liverpool 3:1 (Schneiderling 6, Lambert 33, Rodriguez 80/Coutinho 45), Stoke - West Bromwich 0:0