Eto'o postigao tri pogotka Manchester Unitedu

Nedjelja, 19. siječnja 2014. 18:44 Napisao/la  SC

Utakmica 22. kola: Chelsea - Manchester United 3:1

Englesko prvenstvo, 22. kolo

CHELSEA - MANCHESTER UNITED 3:1

Stadion Stamford Bridge. Gledatelja: 41.615. Sudac: Phil Dowd.

Strijelci: 1:0 Eto'o (17'), 2:0 Eto'o (44'), 3:0 Eto'o (49'), 3:1 Hernández (78').

Crveni karton: Vidić (90').

CHELSEA: Cech, Ivanović, Azpilicueta, Luiz, Cahill, Terry, Willian (od 86' Matić), Ramires, Eto'o (od 79' Torres), Oscar (od 68' Mikel), Hazard.

MANCHESTER UNITED: De Gea, Rafael, Evra (od 51' Smalling), Carrick, Vidić, Evans, Valencia, Jones, Welbeck, Januzaj, Young (od 56' Hernandez).

Nogometaši Chelseaja pobijedili su Manchester United i ostali u utrci za naslov prvaka, na korak do Arsenala i Manchester Cityja. United je pak doživio novi veliki udarac, sedmi prvenstveni poraz.

Eto'o je prvi put matirao De Geu u  17. minuti. Odlično se riješio pratnje na rubu kaznenog prostora, a onda se njegov pokušaj s(p)retno odbio od Carricka i završio u mreži - 1:0. Kamerunski napadač lakši je posao imao u 44. minuti kada je ubacivanje Garyja Cahilla proslijedio u mrežu - 2:0.

Treći gol stigao je u 49. minuti. Nakon kornera Cahill je pucao glavom, obrana Manchestera katastrofalno je reagirla i kamerunski napadač pospremio je loptu u mrežu iz neposredne blizine - 3:0.

Manchester United uspio je do kraja utakmice ublažiti poraz golom Hernándeza u 78. minuti, a u 90. minuti gosti su ostali s deset igrača na travnjaku nakon isključenja Nemanje Vidića.