Premierliga: Nikica Jelavić strijelac protiv bivšeg kluba, Manchester City drži priključak s Chelseajom

Četvrtak, 01. siječnja 2015. 17:59 Napisao/la  SC

Utakmice 20. kola: Hull - Everton 2:0, Liverpool - Leicester 2:2, Manchester City - Sunderland 3:2, Southampton - Arsenal 2:0

Nikica Jelavić postigao je pogodak u pobjedi Hulla nad Evertonom, bivši hrvatski reprezentativac postigao je drugi pogodak kojim je zapečatio sudbinu bivšeg kluba.

Nogometaši Manchester Cityja u samo tri minute prokockali su vodstvo 2:0 protiv Sunderlanda, koji je poravnao dvama pogocima u 68. i 71. minuti. Međutim, Franck Lampard postigao je pobjedonosni poogdak samo dvije minute nakon što su gosti izjednačili, pa je Manchester City nastavio mrtvu utrku s Chelseajom.

U derbiju kola Southampton je pobijedio Arsenal rezultatom 2:0 i ostao u "zoni Lige prvaka".

Dejan Lovren sjedio je na klupi u remiju Liverpoola i Leicestera, Niko Kranjčar nije bio u zapisniku utakmice između QPR-a i Swansea.

Utakmice 20. kola: A. Villa - C. Palace 0:0, Hull - Everton 2:0 (Elmohamady 33, Jelavić 43), Liverpool - Leicester 2:2 (Gerrard 17-11m, 40-11m/Nuget 58, Schlupp 60), Manchester City - Sunderland 3:2 (Yaya Toure 57, Jovetić 66, Lampard 73/Rodwell 68, Johnson 71-11m), Newcastle - Burnley 3:3 (Taylor 15, Colback 26, Sissoko 78/Dummett 19-ag, Ings 66, Boyd 86), QPR - Swansea 1:1 (Fer 20/Bony 90), Southampton - Arsenal 2:0 (Mane 34, Tadić 56), West Ham - West Brom 1:1 (Sacho 10/Berahino 42)

Poredak: Chelsea i Man. City 46, Man. United 37, Southampton 36, Tottenham 34, Arsenal 33, West Ham 32,...