ENGLESKO PRVENSTVO

Manchester Utd. uvjerljivo svladao Liverpool

Nedjelja, 14. prosinca 2014. 16:21 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola: Manchester United - Liverpool 3:0

Nogometaši Manchester Uniteda došli su do šeste uzastopne pobjede u engleskom prvenstvu. U derbiju šesnaestog kola na Old Traffordu su izabranici Louisa van Gaala svladali momčad Liverpoola rezultatom 3:0. Iako su gosti imali više prilika za pogodak, United je bio efikasniji. Domaći su poveli nakon dvanaest minuta igre kada na dodavanje Valencie pogađa Rooney. Pred odlazak na predah glavom je zabio Juan Mata, a na konačnih 3:0 u 71. minuti postavio je Robin van Persie. Gosti prijete preko Sterlinga (23, 42, 51), pokušao je i Balotelli (67), no de Gea je sjajnom paradom zaustavio njegov udarac. Domaći su mogli zabiti i četvrti pogodak no Jones je obranio snažan udarac van Persieja.

Za goste je svih devedeset minuta odigrao hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren.

Manchester United je ovim slavljem došao na 31 osvojen bod, te se učvrstio na trećem mjestu ljestvice. Pet bodova ispred su gradski rivali iz Cityja, dok osam više ima prvoplasirana momčad Chelseaja.

Tottenham je na gostovanju pobijedio Swanseu 2:1.

Manchester United - Liverpool 3:0 (Rooney 12, Mata 40, van Persie 71)

MAN UTD: de Gea - Jones (89 McNair), Carrick, Evans - Valencia, Fellaini, Wilson (71 Herrera), Young - Mata - van Persie, Rooney (77 Falcao)

LIVERPOOL: Jones - Johnson (26 Toure), Skrtel, Lovren - Henderson, Gerrard, Allen, Moreno (68 Marković) - Coutinho, Sterling, Lallana (46 Balotelli).