ENGLESKO PRVENSTVO

Manchester United pobijedio, Petrićev pogodak

Subota, 15. prosinca 2012. 18:14 Napisao/la  SC

Rezultati 17. kola: Man. Utd. - Sunderland 3:1, QPR - Fulham  2:1. Petrić u 88. minuti postigao utješni pogodak

Premierliga - 17. kolo

MANCHESTER UNITED - SUNDERLAND 3:1

Stadion Old Trafford Gledatelja: 75.582

Sudac chris Foy (Merseyside)

Strijelci: 1:0 Van Persie (16'), 2:0 Cleverley (19'), 3:0 Rooney (59'), 3:1 Campbell (72')

MANCHESTER UNITED: De Gea, Jones, Smalling, Ferdinand (68' Vidić), Evra, Valencia, Carrick (46' Scholes), Cleverley (73' Giggs), Young, Rooney, van Persie.

SUNDERLAND: Mignolet, Cuellar, Colback (85' McFadden), O'Shea, Bramble, Larsson, Gardner, Johnson (68' Campbell), McClean, Sessegnon, Fletcher (46' Wickham).

Robin Van Persie svojim je 12. pogotkom sezone trasirao put prema novoj pobjedi Manchester Uniteda na svome Old Traffordu. Na taj način "crveni vragovi" vratili su šest bodova prednosti pred gradskim rivalom Manchester Cityjem kao što je bilo i za očekivati.

Ubrzo je Cleverley razriješio sve dileme, a početkom nastavka u strijelce se opet upisao Wayne Rooney da potvrdi sjajnu formu. Ispunjeni "teatar snova" ustao je na noge u 68. minuti kako bi pozdravio povratak na teren kapetana Nemanje Vidića nakon tri mjeseca odsustva zbog ozljede koljena.

Od tog trenutka pa do kraja susreta vrijedi tek zabilježiti počasni pogodak Sunderlanda, koji je djelo jokera sa klupe Campbella u 72. minuti.

STOKE - EVERTON 1:1

"Britannia Stadium" Gledatelja: 27.008

Sudac: Mark Halsey (Lancashire)

Strijelci: 0:1 Shawcross (36'-ag), 1:1 Jones (52')

Žuti karton: Begović (Stoke)

STOKE: Begović, Wilkinson, Shawcross, Huth, Cameron, Walters, Whelan, Nzonzi, Etherington (85' Kinghtly 85'), Adam (73' Jerome), Jones (77' Crouch).

EVERTON: Howard, Coleman, Jagielka, Distin, Baines, Naismith (70') Barkley, Osman, Gibson, Pienaar, Fellaini, Jelavić.

Everton je propustio prigodu da pobjedom kod Stokea sustigne Chelsea na trećem mjestu. Iako su gosti za koje je svih 90 minuta standardno dobro odigrao Nikica Jelavić imali vodstvo i bili bliže pobjedi, na kraju moraju biti zadovoljni i s bodom na Britannia stadionu jer je i njihov jedini pogodak zapravo autogol. Niti statistika nije bila na strani Evertona. Ovo im je četvrti uzastopni remi na gostovanjima kod Stokea.

Od ostalih susreta vrijedi spomenuti novU domaću katastrofu Liverpoola koji je na Anfieldu ponižen od Aston Ville sa 1:3

U još jednom u nizu malih londonskih derbija, derbiju zapadnog Londona, QPR je pobijedio Fulham sa 2:1. Poveli su domaći pogocima Taarabta u 52. i 68. minuti, a tada je na scenu stupio bivši hrvatski reprezentativac Mladen Petrić . U igru je ušao u 63. minuti i do kraja je uspio smanjiti prednost sastava Harryja Redknappa pogotkom u 88. minuti

Utakmice 17. kola: Manchester United - Sunderland 3:1 (Van Persie 16', Cleverley 19', Rooney 59'/Campbell 72', Stoke - Everton 1:1 (Jones 52'/ Shawcross 36'-ag), Liverpool - Aston Villa 1:3 (Gerrard 87/Benteke 29', 51', Weimann 40') , Norwich - Wigan 2:1 (Pilkington 15', Hoolahan 64'/Maloney 51'), QPR - Fulham 2:1 (Taarabt 52'68'/Petrić 88')