Premierliga: Oršić debitirao u porazu Southamptona, remi Liverpola i Chelseaja

Subota, 21. siječnja 2023. 15:59 Napisao/la  SC
Kai Havertz
Kai Havertz

Nogometaši Liverpoola i Chelseaja odigrali su 0:0 u utakmici 20. kola Premierlige.

Susret je obilježila kontroverzna sudačka odluka još iz treće minute kada je Chelseaju poništen pogodak zbog navodnog zaleđa.

Nakon udarca iz kuta lopa se odbila do Thiaga Silve koji s tri metra nije uspio poslati loptu u mrežu već je pogodio vratnicu, a lopta se zatim odbila do Havertza koji je popravio promašaj svog kapetana, ali VAR suci su procijenili kako se nalazio u zaleđu prilikom Silvina udarca prema golu, iako se nalazio iza Silve.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić nije konkurirao za nastup u momčadi Chelseaja.

Mislav Oršić debitirao je u engleskoj Premierligi za posljednjeplasirani sastav prvenstva Southampton ušavši u igru u 84. minuti u domaćem porazu od Aston Ville.

Utakmice 20. kola: Liverpool - Chelsea 0:0, Bournemouth - Nottingham Forest 1:1 (Anthony 28/Surridge 83), Leicester City - Brighton 2:2 (Albrighton 38, Barnes 63/Mitoma 27, Ferguson 88),  Southampton - Aston Villa 0-1 (Watkins 77), West Ham United - Everton 2:0 (Bowen 34, 41).