ENGLESKO PRVENSTVO

Chelsea se provukao kod Hull Cityja

Nedjelja, 22. ožujka 2015. 16:29 Napisao/la  SC

Rezultati 30. kola: Liverpool - Manchester United 1:2, Hull City - Chelsea 2:3

Nogometaši Manchester Uniteda svladali su Liverpool na Anfieldu u okviru tridesetog kola engleskog nogometnog prvenstva. S dva pogotka Juana Mate izabranici Louisa Van Gaala preskočili su upravo današnje protivnike na četvrtom mjestu ljestvice. Gosti su poveli vež u četrnaestoj minuti kada je Herrera sjajno uposlio Matu, a ovaj pogodio za 0:1. Veliki se incident dogodio početkom nastavka. Tek nakon što je ušao u igru umjesto Adama Lallane na poluvremenu, Steven Gerrard nagazio je Andera Herreru i za taj start zaradio izravni crveni karton.

Nedugo zatim Manchester United je povećao svoje vodstvo. Ponovno je bio strijelac Mata, nakon što je poluvisoku loptu koju je poslao Di Maria bočnim škaricama plasirao neobranjivo u kut Mignoletovog gola. Ipak, Liverpool je i s desetoricom došao do pogotka, zabio je Sturridge dvadeset minuta prije kraja. Gosti su mogli i do trećeg pogotka, i to s bijele točke. Emre Can je u kaznenom prostoru srušio Blinda, no kazneni udarac je Rooneyu obranio Mignolet.

U preostale dvije utakmice dana također su viđene gostujuće pobjede. Chelsea je najprije do desete minute kod Hull Cityja poveo s 0:2 da bi domaćin sve vratio do 28. minute na 2:2. Pogodak odluke postigao je Loic Remy trinaest minuta prije kraja, netom pošto je ušao u igru umjesto Diega Coste. Everton je svladao QPR za kojeg je Niko Kranjčar bio na klupi.

LIVERPOOL: Mignolet - Can, Skrtel, Sakho - Sterling, Henderson, Allen, Moreno (66 Balotelli) - Lallana (46 Gerrard), Coutinho - Sturridge

MAN UTD: de Gea - Valencia, Smalling, Jones, Blind (90 Rojo) - Carrick - Young (55 Di Maria), Fellaini, Herrera (83 Falcao), Mata - Rooney

Rezultati 30. kola: Liverpool - Manchester United 1:2 (Sturridge 69/Mata 14, 59),  Hull City - Chelsea 2:3 (El Mohamady 26, Hernandez 28/Hazard 2, Costa 9, Remy 77), QPR - Everton 1:2 (Vargas 65/Coleman 18, Lennon 7)