ENGLESKO PRVENSTVO

Edin Džeko zabio dva gola za pobjedu Cityja

Subota, 20. listopada 2012. 15:48 Napisao/la  SC

Manchester C. pobijedio West Bromwich pogocima Edina Džeke (80', 90') iako je od 23. minute igrao s igračem manje

U londonskom derbiju 8. kola Premierlige nogometaši Chelsea pobijedili su na White Hart Lineu momčad Tottenhama u utakmici koju je dvama odlučujućim pogocima obilježio španjolski reprezentativac Juan Mata.

Chelsea je bio bolji u prvom dijelu i do odmora stekao minimalnu prednosti pogotkom Cahilla u 17. minuti. Početkom drugog dijela uslijedio je preokret pogocima Gallasa (47) i Defoa (54). Kada se činilo da je Chelsea u konopcima, pojavio se Mata. Španjolac je pogocima u 66. i 69. minuti ponovo vratio rezultatsku prednost gostima. U sudačkoj nadoknadi Mata je pripisao sebi i asistenciju za pogodak Sturridgea (90+1)

Manchester United i Manchester City također su upisali pobjedu. Vragovi su svladali Stoke City u utakmici u kojoj je Wayne Rooney zabio tri pogotka. Doduše, prvi je u 11. minuti zabio u vlastitu mrežu, ali iskupio se u 27. i 65. minuti.

City je pak slavio kod West Bromwicha iako je od 24. minute igrao bez isključenog Milnera, a od 67. minute Long je doveo domaćina u vodstvo. Ipak, u 80. minuti Edin Džeko zabio je glavom za 1:1, a u završnici susreta donio je važna tri boda Cityju.

Rezultati 8. kola: Tottenham - Chelsea 2:4 (Gallas 47', Defoe 54'/Cahill 17', Matta 66', 69', Sturridge 90'), Fulham - Aston Villa 1:0 (Baird 84'), Liverpool - Reading 1:0 (Sterling 29'), Manchester United - Stoke City 4:2 (Rooney 27', 65', Van Persie 44', Wellbeck 46'/Rooney 11'-ag, Kightly 58'), Swansea - Wigan 2:1 Pablo 65', Michu 67'/Boyce 69'), West Bromwich - Manchester City 1:2 (Long 67'/Džeko 80', 90'), West Ham - Southampton 4:1 (Noble 46', 72'-11m, Nolan 48', Maiga 87'/ Lallana 63'), Norwich - Arsenal 1:0 (Holt 20').