Premierliga: Everton razbio Manchester City, Lukaku, Mirallas, Davies i Lookman strijelci

Nedjelja, 15. siječnja 2017. 16:22 Napisao/la  SC

Utakmica 21. kola: Everton - Manchester City 4:0

Everton je poveo u 34. minuti. Mirallas je pronašao Lukakua koji puca s ruba šesnaesterca i pogađa desni donji kut.

Manchester City je mogao izjednačiti četiri minute kasnije, ali je udarac Sterlinga za malo otišao preko gola.

Nakon asistencije Mirallas se i sam upisao u strijelce u 47. minuti pogodivši sa 15 metara.

City nije imao previše rješenja za raspoloženi Everton koji je treći pogodak zabio u 80. minuti kada je Davies lobom prevario vratara Brava.

Aguero je minutu kasnije mogao smanjiti rezultat. Našao se u situaciji jedan na jedan sa Roblesom, ali je domaći vratar izašao kao pobjednik dvoboja.

Konačan rezultat postavio je Lookman u sudačkoj nadoknadi, nakon što je u igru ušao u 90. minuti.

EVERTON: Robles,Holgate, Williams, Mori, Coleman, Davies, Barry (74 McCarthy), Baines, Barkley (90 Lookman), Mirallas (65 Schneiderlin), Lukaku

MANCHESTER CITY: Bravo, Sagna, Otamendi, Stones, Clichy, Zabaleta (62 Iheanacho), Toure, Sterling, Silva, De Bruyna, Aguero

Utakmica 21. kola: Everton - Manchester City 4:0 (Lukaku 34, Mirallas 47, Davies 79, Lookman 90+2)