ENGLESKO PRVENSTVO

City i United nastavljaju obračun oko titule

Srijeda, 28. studenog 2012. 23:16 Napisao/la  SC

Manchester Utd. svladao je West Ham 1:0, a Manchester City na gostovanju Wigan  2:0

Premierliga – 14. kolo

MANCHESTER UNITED - WEST HAM 1:0

Stadion Old Trafford Gledatelja: 75.572

Sudac: Jones:

Strrijelac: 1:0 Van Persie (1')

Žuti kartoni: Carrick (Manchester United), Nolan (West Ham)

MANCHESTER UNITED:Lindegaard, Rafael, Evra, Evans, Smalling, Anderson (84'Jones), Carrick, Cleverley (66' Young), Rooney  (78' Welbeck), Hernandez, Van Persie.

WEST HAM: Jaaskelainen, Reid,Tomkins, O'Brien, Collins, Demel, Nolan, Jarvis (70' Malga), Taylor, Diame (76' O'Neil), Carroll (62' Cole)

Robin Van Persie postigao je najbrži pogodak sezone u Premierligi. Nakon svega 31 sekunde Nizozemac je odbijenu loptu pospremio iza leđa Jaaskelainena. Bio je to njegov 12. pogodak sezone, a nitko nije mogao pretpostaviti da će biti i jedini u "teatru snova". United se pošteno ispromašivao, ali na kraju je bitno da je sačuvao bod prednosti ispred gradskog rivala i branitelja naslova.

WIGAN - MANCHESTER CITY 0:2

Stadion "DW" Gledatelja

Sudac: Halsey

Strijelci: 0:1 Balotelli (69'), 0:2 Milner (72')

Žuti kartoni: Gomez (Wigan), Barry (Manchester City).

WIGAN: Al Habsi, Boyce, Stam (90'Mcmanaman), Lopez, Figueroa, Mccarthy, Jones (74' McArthur), Gomez, Beausejour, Kone, Di Santo.

MANCHESTER CITY: Hart, Maicon, Kompany, Zabaleta, Nastasić, Garcia (59' Milner), Barry, Silva, Y. Toure, Aguero (68' Kolarov), Balotelli.

Za razliku od munjevitog Uniteda, njegov gradski rival dugo se mučio kod Wigana. Tek u završnoj četvrtini dvoboja uspjeli su "građani" stići do nove pobjede i ostati na bod od Uniteda. Strijelci su bili Balotelli u 69. i Milner tri minute kasnije.

Pobjeda Cityja mogla je biti uvjerljivija, no i za Mancinijeve izabranike vrijedi ona da su najvažnija tri nova boda u utrci za naslov prvaka.

Dvoboj Chelsea i Fulhama još je jednom potvrdio da Rafaela Beniteza na Stamford Bridgeu ne čekaju med i mlijeko. Još jedna iznimno blijeda partija aktualnih europskih prvaka nije im donijela ništa više od boda protiv gradskog rivala Fulhama za kojega je od 83. minute zaigrao Mladen Petrić.

Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Everton i Arsenal. Topnike je u vodstvo već u prvoj minuti doveo Theo Walcott. No, momčad Nikice Jelavića koji je tijekom svih 90 minuta predstavljao latentnu opasnost za obranu Arsenala uspjela je stići do poravnanja preko Fellainija u 28. minuti. Ipak, puno bliži pobjedi bio je Arsenal pa momčad iz grada Beatlesa može biti presretna sa bodom.

Dvoboj na St. Mary's Parku u Southamptonu neće ostati upamćen po spektakularnoj igri, već po činjenici da se na ovoj utakmici suđenju vratio kontroverzni sudac Mark Clattenburg nakon afere povezane sa rasizmom i još ponekim prijestupnim radnjama. Nekada bi susret Tottenhama i Liverpoola bio derbi, u srijedu je predstavljao još jedan posrtaj nekad slavnih Redsa. Nakon 16 minuta već je bilo 2:0 za Spurse, a pogodili su Lennon i Bale. Pred kraj susreta upravo je velški reprezentativni napadač goste vratio u život autogolom, no niti to im nije pomoglo da padnu na 12. poziciju Premiershipa.

Rezultati 14. lola Premierlige: Chelsea - Fulham 0:0, Everton - Arsenal 1:1 (Fellaini (28'/Walcott 1'), Southampton - Norwich 1:1 (Lambert 32'/Snodgrass 45'), Stoke - Newcastle 1:1 (Walters 81', Jerome 85'/Cisse 47'), Swansea - WBA 3:1 (Michu 9', Routledge 11'. 39'/Lukaku 45'), Tottenham - Liverpool 2:1 (Lennon 7', Bale 16'/Bale 72'-ag), Manchester Utd - West Ham 1:0 (Van Persie 1'), Wigan - Manchester City 0:2 (Balotelli 69', Milner 72').