ENGLESKO PRVENSTVO

Bilić pobjedom utišao priče o smjeni

Subota, 04. veljače 2017. 15:28 Napisao/la  SC

Utakmica 24. kola: Chelsea - Arsenal 3:1, Hull - Liverpool 2:0, Southampton - West Ham 1:3

Roberto Mancini mora pričekati neku drugu prilku da postane menadžer West Hama ako je suditi prema talijanskim medijima.

Slaven Bilić pobijedio je Southampton i otklonio još jedne medijske spekulacije da će biti smijenjen ako izgubi.

Dejan Lovren nije bio u zapsiniku utakmice u kojoj je Liverpool nastavio sada već zabrinjavajući negativan niz.

Lukaku je postigao četiri pogotka u golijadi između Evertona i Bournemoutha.

Chelsea je pobijedio Arsenal u derbiju kola odigranom na Stamford Bridgeu.

Domaćin je poveo u 13. minuti. Costa je ispratio centaršut na desetak metara, pucao glavom i pogodio prečku. Lopta se odbila do Alonsa, koji je u skoku zabio glavom za 1:0.

Čini se da je Arsenal oštećen jer je strijelac Alonso u duelu laktom pokupio Bellerina, koji je bio prisiljen napustiti igru zbog ozljede.

Vratar domaćih Courtois spašava mrežu od pokušaja Gabriela u 38. minuti koji je pucao pod prečku.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Ozil je bio u prilici, ali je vratar Chelsea još jednom dobro reagirao.

Novo vodstvo stiže u 53. minuti. Hazard je solo akciju okončao pogotkom u donji lijevi kut. Courtois je u 78. minuti ponovno spasio Chelsea nakon što je Welbeck pokušao zabiti glavom.

Fabregas je u 84. minuti zamijenio Hazarda, a minutu kasnije se upisao u strijelce nakon pogreške gostujuće obrane.

Costa je još jednom pokušao zatresti mrežu gostiju u 90. minuti, no lopta je prozujala iznad prečke.

Počasni pogodak Asrenal je postigao u prvoj minuti sudačke nadoknade. Monreal je centrirao, Girou pogodio donji lijevi kut za 3:1.

CHELSEA: Courtois, Azilicueta, Luiz, Cahil, Moses (88 Zouma), Kante, Matić, Alonso, Pedro (84 Willian), Costa, Hazard (84 Fabregas)

ARSENAL: Cech, Bellerin (17 Gabriel), Mustafi, Koscielny, Monreal, Oxlade-Chamberlain, Coquelin (65 Giroud), Walcott 70 Welbeck), Ozil, Iwobi, Sanchez

Utakmice 24. kola: Chelsea - Arsenal 3:1 (Alonso 13, Hazard 53, Fabregas 85/ Giroud 90+1), C Palace - Sunderland 0:4 (Kone 10, Ndong 43, Defoe 45+1, 45+3), Everton - Bournemouth 6:3 (Lukaku 1, 29, 83, 85, McCarty 23, Barkley 90+4/King 59, 70, Arter 90), Hull - Liverpool 2:0 (N'Diaye 44, Niasse 84), Southampton - West Ham 1:3 (Gabbiadini 12/Carroll 14, Obinag 44, Noble 52), Watford - Burnley 2:1 (Deeney 10, Niang 45+1/Barnes 78), West Brom - Stoke 1:0 (Morisson 6), Tottenham - Middlesbrough 1:0 (Kane 58-11m)