Premierliga: Biliću bod u Liverpoolu, vratar Randolph poklonio bod Kloppovoj momčadi, Costa donio pobjedu Chelseu

Nedjelja, 11. prosinca 2016. 14:46 Napisao/la  SC

Utakmica 15. kola: Chelsea - WBA 1:0, Manchester United - Tottenham 1:0, Southampton - Middlesbrough 1:0, Liverpool - West Ham 2:2

Bilićev West Ham osvojio je bod na gostovanju u Liverpoolu. West Ham je uspio stići i okrenuti rano vodstvo domaćih koje je osigurao Lallana još u 5. minuti. Payet je izjednačio u 27., a Antonio 12 minuta kasnije doveo Bilićevu momčad u vodstvo.

No, slavlje je bilo kratkoga vijeka jer u trećoj minuti drugog dijela, Liverpool je izjednačio zahvaljujući Origi i pogreški gostujućeg vratara Randolpha.

Lovren je odigrao prvo poluvrijeme za Liverpool.

LIVERPOOL: Karius, Clyne, Matip, Lovren (46 Klavan), Milner, Lallana, Henderson, Wijnaldum, Mane, Origi, Firmino

WEST HAM: Randolph, Nordtveit, Reid, Ogbonna, Ayew (63 Carroll), Noble, Obiang, Cresswell, Lanzini (78 Fernandes), Payet, Antonio

Nogometaši Chelsea minimalnim su rezultatom svladali na domaćem terenu WBA, istim rezultatima slavii su Manchester United i Southampton.

Nakon nekoliko poluprilika, od kojih treba istaknuti onu Matića koji je pucao snažno s velike udaljenosti, ali pored desne vratnice, Costa je doveo Chelsea u vodstvo.

Igrala se 76. minuta kada je Costa preuzeo sve u svoje noge i pogodio lijeve rašlje. Tri minute prije kraja pokušaj Alonsa, odlazi pored lijeve stative.

CHELSEA: Courtois, Azpilicueta, Luiz, Cahill, Moses (74 Fabregas), Kante, Matić, Alonso, Pedro (63 Willian), Costa, Hazard (79 Ivanović)

WBA: Foster, Nyom, Evans, Dawson, McAuley, Phillips (78 McClean), Morrison (78 Chadli), Fletcher, Brunt (84 Robson-Kanu), Yacob, Rondon

PObjedu MANU osigurao je Mkhitaryan već u 29. minuti susreta na Herrerinu asistenciju.

Utakmica 15. kola: Chelsea - WBA 1:0 (Costa 76), Southampton - Middlesbrough 1:0 (Boufal 53), Manchester United - Tottenham 1:0 (Mkhitaryan 29), Liverpool - West Ham 2:2 (Lallana 5, Origi 48/ Payet 27, Antonio 39)