Premierliga: Chelsea nije uspio probiti obranu Southamptona, Manchester City kiksao protiv Burnleyja

Nedjelja, 28. prosinca 2014. 17:16 Napisao/la  SC

Utakmice 19. kola: Southampton - Chelsea 1:1, Manchester City - Burnley 2:2. Ronald Koeman uspio zaustaviti Josea Mourinha, ali aktualni prvak nije iskoristio    Chelseajev zastoj

U derbiju 19. kola sudarile su se dvije najbolje obrane Premierlige, obje su po jednom pogriješile pa konačni rezultat (1:1) između Southamptona i Chelsea jamči uzbudljiv nastavak prvenstva.

Znalo se da momčad Josea Mourinha igra bolji nogomet od momčadi Southamptona, ali su igrači Ronalda Koemana još jednom pokazali zašto se nalaze na vrhu ljestvice. Koeman je zaustavio Mourinha s kojim je surađivao u stručnom stožeru Barcelone u mandatu trenera Louisa van Gaala.

Unatoč jakom pritisku Chelseaja, posebice u drugom dijelu utakmice, obrana Southamptona zadržala je prisebnost i izdržala sve nalete čak i kada je zadnjih desetak minuta igrala bez isključenog Schneiderlina.

U 17. minuti Terry je pogrešno izašao, Mane pobjegao praktično sa središta igrališta i lagano položio loptu u mrežu pokraj istrčalog Courtoisa - 1:0. U 45. minuti Hazard je pobjegao lijevom stranom, oslobodio se dvojice braniča na ulasku u kazneni prostor prije nego što je ostvario poziciju za precizni udarac desnom nogom - 1:1.

Bili su to pogoci u utakmici tijekom koje vratari nisu imali puno posla, iako je lopta većim dijelom utakmice kolala u Foresterovoj blizini.

Manchester City nije iskoristio Chelseajev zastoj, samo 2:2 protiv pretposljednjeg Burnleyja najveće je iznenađenje kola. Leicester je ostvario drugu pobjedu, nesuđeni klub Andreja Kramarića uspio je na gostovanju pobijediti Hull za momčad kojega je Nikica Jelavić igrao drugo poluvrijeme.

Niko Kranjčar nije igrao za QPR u utakmici bez pogodaka protiv C. Palacea.

SOUTHAMPTON: Forster, Alderweireld, Fonte, Yoshida (62 Gardos), Tadić (58 Ward-Prowse), Davis (77 Long), Schneiderlin, Wanyama, Targett, Mane, Pelle

CHELSEA: Courtois, Ivanović, Cahill, Terry, Luis, Matić, Mikel (74 Drogba), Schurrle (46 Willian), Fabregas, Hazard, Costa (89 Remy)

Utakmice 19. kola: Southampton - Chelsea 1:1 (Mane 17/Hazard 45), Aston Villa - Sunderland 0:0, Hull - Leicester 0:1 (Mahrez 32), Manchester City - Burnley 2:0 (Silva 23, Fernandinho 33/boyd 47, Barnes 81), QPR - C. Palace 0:0, Stoke - West Brown 2:0 (Diouf 51, 66), West Ham - Arsenal 1:2 (Kouyate 54/Cazorla 41-11m, Welbeck 44), Newcastle - Everton 3:2 (Cisse 34, Perez 51, Colback 68/Kone 5, Mirallas 84)

Poredak: Chelsea 46, Man. City 43, Man. United 36, Southampton i Arsenal 33, West Ham i Tottenham 31...