ENGLESKO PRVENSTVO

Arteta donio tri boda Arsenalu, Fulham remizirao

Subota, 27. listopada 2012. 18:21 Napisao/la  SC

Rezultati 9. kola: Aston Villa - Norwich C. 1:1, Arsenal   - QPR 1:0, Reading  - Fulham 3:3, Stoke C. - Sunderland 0:0, Wigan - West Ham 2:1, Manchester City - Swansea 1:0

Nogometaši Arsenala upisali su četvrtu pobjedu svladavši Quens Park Rangerse 1:0 i skočivši na četvrto mjesto, dok je Fulham na gostovanju kod Readinga u vatrometu pogodaka odigrao 3:3.

Arsenal je nastavio dobar niz protiv QPR-a koji su na gostovanju kod topnika jedini put u ligi slavili 1994. godine. Bila je to ujedno tek druga domaća pobjeda u prvenstvu za topnike u posljednjih sedam ogleda. QPR i Reading i dalje su jedine momčadi bez pobjede, "rendžeri" već 17 utakmica ne znaju za pobjedu na gostovanju.

Fulham je pak u 88. minuti pogotkom Berbatova stigao do vodstva kod Readinga kojega je dvije minute kasnije poništio Robson-Kanu. Fulham je tako propustio izjednačiti najbolji start nakon 1960./1961. Mladen Petrić utakmicu je gledao s klupe.  U posljednjem dvoboju subote Manchester City je kod kuće golom Teveza minimalno pobijedio Swansea.

Rezultati 9. kola: Aston Villa - Norwich C. 1:1 (Benteke 27'/Turner 79'), Arsenal    - QPR 1:0 (Arteta 84'), Reading    - Fulham 3:3 (Leigertwood 26', McCleary 85', Robson-Kanu 90'/Ruiz 61', Baird 77', Berbatov 88'), Stoke C. - Sunderland 0:0, Wigan - West Ham 2:1 (Ramis 8', McArthur 47'/Tomkins 90'), Manchester City - Swansea 1:0 (Tevez 61)