Premierliga: Chelsea održava razmak, Kramarić igrao dvadesetak minuta u pobjedi Leicestera

Subota, 04. travnja 2015. 15:33 Napisao/la  SC

Rezultati 31. kola: Arsenal - Liverpool 4:1, Everton - Southampton 1:0, Leicester - West Ham 2:1, Manchester United - Aston Villa 3:1, Swansea - Hull 3:1, WBA - QPR 1:4, Chelsea - Stoke 2:1

Nogometaši Arsenala s tri su pogotka u završnici prvog poluvremena slomili Liverpool na Emiratesu u derbiju 31. kola engleskog nogometnog prvenstva. Golovima Hectora Bellerina, Mesuta Ozila i Alexisa Sancheza topnici su na veliki odmor otišli s vodstvom od 3:0 kojeg je četrnaest minuta prije kraja smanjio Jordan Henderson pogotkom s bijele točke. Konačnih 4:1 postavio je Olivier Giroud golom u posljednjoj minuti susreta.

Hrvatski nogometni reprezentativac Dejan Lovren susret je odgledao s klupe za pričuve gostujuće momčadi. Liverpool je susret završio s deset igrača budući da je drugi žuti karton u 84. minuti zbog preoštrog starta zaradio Emre Can.

Premierliga - 31. kolo

Arsenal - Liverpool 4:1 (Bellerin 37, Ozil 40, Sanchez 45, Giroud 90+1/Henderson 76-11m)

ARSENAL: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny (49 Gabriel), Monreal - Ramsey (62 Flamini), Coquelin, Cazorla - Sanchez, Giroud, Ozil (73 Welbeck)

LIVERPOOL: Mignolet - Can, Toure, Sakho - Henderson, Lucas, Allen, Moreno - Marković (46 Sturridge), Coutinho - Sterling

U ostalim susretima subotnjeg dijela programa u 31. kolu Chelsea je s 2:1 bio bolji od Stokea, čime je momčad Josea Mouinha održala prednost ispred najbliže pratnje na ljestvici. Kolo su obilježile pobjede domaćina, među kojima je i Leicester. Momčad za koju je Andrej Kramarić ušao u 72. minuti utakmice svladala je West Ham s 2:1. Kramarić je bio jedan od aktera akcije za pobjedu.

Everton je minimalno porazio Southampton dok je Manchester United uvjerljivo pobijedio Aston Villu s 3:1. Istim je rezultatom Swansea bio bolji od Hulla. Jedina gostujuća momčad koja je uspjela slaviti ove subote bio je Queens Park Rangers koji je s visokih 4:1 slavio protiv West Bromwich Albiona.

Ostali rezultati 31. kola: Everton - Southampton 1:0 (Jagielka 16), Leicester - West Ham 2:1 (Cambiasso 12, King 86/Kouyate 32), Manchester Utd - Aston Villa 3:1 (Herrera 43, 90+2, Rooney 79/Benteke 80), Swansea - Hull 3:1 (Ki 18, Gomis 37, 90+1/McShane 50), WBA - QPR 1:4 (Anichebe 58/Vargas 15, Austin 37, Zamora 43, Barton 90+6), Chelsea - Stoke 2:1 (Hazard 39-11m, Remy 62/Adam 44)